08:24 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Astravo AE, archyvinė nuotrauka

  Žiniasklaida: Lietuva ketina sudaryti koaliciją prieš Baltarusijos AE

  © Photo : vk / РУП "Белорусская АЭС"
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (242)
  33

  Energetikos konferencijos dalyviai ketina "aptarti energetinio saugumo klausimus, tarp jų ir galimybę sudaryti koaliciją prieš rusų statomą Astravo AE Baltarusijoje, kurią Lietuva mato kaip grėsmę aplinkai ir ekonomikai"

  VILNIUS, rugpjūčio 19 — Sputnik. Lietuva nori sukurti tarptautinę koaliciją prieš statomą Baltarusijos atominę elektrinę, praneša Lenkijos portalas "BiznesAlert".

  Energetikos konferencija, globojama Lietuvos prezidento Valdo Adamkaus, vyks rugpjūčio 22–23 dienomis. Joje dalyvaus Lenkijos vyriausybės įgaliotasis atstovas strateginės energetikos infrastruktūros klausimais Piotras Naimskis.

  Konferencijos dalyviai ketina "aptarti energetinio saugumo klausimus, tarp jų ir galimybę sudaryti koaliciją prieš rusų statomą Astravo AE Baltarusijoje, kurią Lietuva mato kaip grėsmę aplinkai ir ekonomikai".

  Kurti koaliciją prieš "Astravo monstrą" ragina partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) narys Žygimantas Pavilionis. Parlamentaras apie tai pranešė savo Facebook paskyroje.

  Vilniaus ir Minsko ginčas dėl Baltarusijos AE

  Baltarusijos atominė elektrinė statoma Gardino srityje, už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Tikimasi, kad pirmasis energijos blokas bus paleistas šių metų pabaigoje, o antrasis — 2020 metais.

  Lietuva pasisako prieš projekto įgyvendinimą. Baltijos šalių politikai nuolat pareiškia, kad elektrinė neva kelia grėsmę šalies nacionaliniam saugumui. Visų pirma, jie nepatenkinti vietos parinkimu Baltarusijos AE statybai, taip pat tuo, kad elektrinė statoma padedant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

  Anksčiau Vilnius įstatymų leidybos lygmeniu atsisakė pirkti elektrą iš šalių, kuriose veikia "nesaugios" atominės elektrinės.

  Baltarusija ne kartą pareiškė, kad Lietuvos pretenzijos yra politizuotos. Šalies valdžia ne kartą pabrėžė, kad objektas statomas pagal saugos standartus, o tarptautiniai ekspertai jau patvirtino, kad kaimyninėms šalims nėra rizikos.
  Daugelis Lietuvos ekspertų ir net politikų pastaruoju metu pradėjo kalbėti, kad Lietuvos pozicija Baltarusijos AE atžvilgiu yra nelogiška ir gali sukelti ekonominių nuostolių.

  Rusijos energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pareiškė, kad Lietuvoje neįmanoma atgaivinti branduolinę energetiką, nes tam reikia didelių finansinių išteklių, kurių Vilnius neturi. Realesnė yra galimybė Lietuvai susitarti su Minsku ir pradėti importuoti elektrą iš Baltarusijos AE, tačiau tai kelia "alergiją" politiniam elitui, pridūrė Kondratjevas.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (242)

  Dar šia tema

  Nausėda apgailestauja dėl Latvijos sprendimo pirkti elektrą iš Astravo AE
  Lietuva sugalvojo, kaip "atkeršyti" Latvijai dėl su Astravo AE susijusio sprendimo
  Lietuva mano, kad Astravo AE tema turi tapti tokia pat svarbi kaip "Brexit"
  Ekspertas papasakojo, kaip Astravo AE atidarymas sunaikins "Baltijos vienybės" idėją
  Tegai:
  Lietuva, Astravo AE

  Svarbiausios temos