18:58 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Konstatavus, kad "Spectrum Baltic" nesilaikė teisės aktų reikalavimų, VERT gali sustabdyti leidimo galiojimą ar jį panaikinti

  VILNIUS, rugpjūčio 24 — Sputnik. Latvijos įmonė "Spectrum Baltic" galės importuoti elektrą iš Kaliningrado srities į Lietuvą tik po Baltijos AE paleidimo, kurios statyba šiuo metu yra sustabdyta.

  Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patikslino rugpjūčio pradžioje išduoto leidimo sąlygas. Patikslinimas buvo padarytas atsižvelgiant į preliminarioje sutartyje su akcine bendrove "Baltiyskaya AES" numatytas veiklos sąlygas.

  Kaip praneša reguliatorius, leidimas įsigalioja pradėjus Baltijos atominės elektrinės Kaliningrado srityje komercinį eksploatavimą.

  Taip pat bendrovė įpareigota pateikti VERT pasirašytą ilgalaikę komercinę sutartį, kuri pagrįstų, kad importuojama elektros energija yra pagaminta Baltijos atominėje elektrinėje, Kaliningrado srityje.

  Konstatavus, kad Latvijos įmonė nesilaikė Lietuvos teisės aktų reikalavimų, VERT gali sustabdyti leidimo galiojimą ar jį panaikinti.

  Baltijos AE statoma Rusijos Federacijos Kaliningrado srityje, Nemano rajone. Buvo planuota, kad statybos bus vykdomos kartu su Baltijos šalimis, tačiau jos nusprendė persiorientuoti į Europos energijos rinką. Šiuo metu elektrinės statyba sustabdyta.

  Dar šia tema

  Ir tu, Latvija?! Ryga išdavė Lietuvą kovoje su Astravo AE
  Lietuva Latviją pavadino "silpniausia Baltijos šalių energetikos grandimi"
  Ekspertas: ES šalys atsisako remti boikotuojančią Astravo AE Lietuvą
  "Priverstinis aljansas": kaip Latvija ir Estija nusekė paskui Lietuvą
  Tegai:
  elektra, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos