22:52 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  "Swedbank" ir "SEB" banko ekonomistai taip pat pakeitė šių metų prognozes Lietuvai

  VILNIUS, rugpjūčio 28 — Sputnik. Kitais metais Lietuvos ekonomikos augimas sulėtės, tačiau nuosmukis mažai tikėtinas, teigia "Swedbank" ekonomistai.

  Pirmąjį pusmetį Lietuvos BVP viršijo visas prognozes ir išaugo 4,2 proc. Nepaisant neigiamų pasaulinių tendencijų ir Vokietijos pramonės nuosmukio, nei pramonės augimas, nei investicijų augimas Lietuvoje nesulėtėjo.

  "Per pirmuosius septynis šių metų mėnesius apdirbamoji gamyba išaugo 5,5 procento, o materialinės investicijos pirmąjį pusmetį augo net 12,7 procento", — teigiama "Swedbank" pranešime.

  Prognozuojama, kad šiemet Lietuvos BVP išaugs iki 3,7 proc., tačiau kitąmet jis bus dviejų procentų, o 2021 metais ekonomikos augimas bus 2,5 proc.

  "Swedbank" vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis mano, kad Lietuva išvengs ekonomikos nuosmukio, nes vidaus paklausą vis dar palaiko pastebimas vidutinio darbo užmokesčio ir užimtumo lygio padidėjimas, taip pat rekordiškai didelė imigracija.

  "Swedbank" ekonomistai taip pat prognozuoja, kad kitų metų pasaulio ekonomika bus lėčiausia nuo 2009 metų. Jų manymu, ne viena didelė ekonomika gali panirti į recesiją.

  Savo ruožtu "SEB" banko ekonomistai patikslino savo metinio Lietuvos BVP prognozę ir padidino ją nuo 3,2 proc. iki 3,6 proc. Tačiau tikimasi, kad antroje metų pusėje ir 2020 metais ekonomikos augimas sulėtės. Numatoma, kad ekonomika kitais metais augs 2,4 proc., o 2021 metais — 2,6 proc.

  Dar šia tema

  Beveik pusė Lietuvos gyventojų tikisi, kad kils nekilnojamojo turto vertė
  Pavyzdys Baltijos šalims: Lenkija skatina jaunimą pasilikti savo šalyje
  Paaiškėjo, kiek Baltijos šalių piliečių dirba Didžiojoje Britanijoje
  Tegai:
  ekonomika, bankai, Swedbank

  Svarbiausios temos