02:07 2020 Vasario 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.0790
 • RUB68.8060
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  18

  Šiemet tiesioginių išmokų avansai sieks iki 70 proc. bendros sumos, o kaimo plėtros priemonių avansai ― iki 85 proc. bendros paramos sumos

  VILNIUS, rugpjūčio 30 ― Sputnik. Europos Komisija patenkino Lietuvos žemės ūkio ministerijos, siekiančios sumažinti dėl sausros žemdirbių patirtus nuostolius, prašymą sušvelninti su tiesioginėmis išmokomis susijusius reikalavimus bei suteikti galimybę išmokėti didesnes avansines išmokas.

  Kaip praneša ministerija, artimiausiu metu bus leidžiama pūdymą, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, naudoti derliaus ir ganymo tikslais, posėliui ir įsėliui, kuris deklaruojamas kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė, naudoti ir vienos rūšies žolinius augalus.

  Taip pat sumažinamas minimalus laikotarpis, kai dirvoje privalo būti išlaikomi posėliniai ir įsėliniai augalai, kurie deklaruojami kaip ekologiniu atžvilgiu svarbi vietovė.

  Atsižvelgiant į tai, kad EK pritarė ir galimybei mokėti didesnes avansines išmokas, šiemet, kaip ir praėjusiais metais, tiesioginių išmokų avansai sieks iki 70 proc. bendros sumos, o kaimo plėtros priemonių avansai ― iki 85 proc. bendros paramos sumos.

  Kaip anksčiau rašė ŽŪM, šiuo metu daugiausia sunkumų patiria gyvulininkystės ūkiai, kurie susiduria su pašarų paruošimo problema. Planuojama, kad daugiau lengvatų sulauks būtent gyvulininkystės ūkiai.

  Liepos 3 d. Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremaliąją situaciją visoje šalyje dėl sausros padarinių žemės ūkio sektoriuje.

  Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė apie hidrologinės sausros pabaigą, tačiau rytinėje šalies dalyje, ypač Neries upėje, vandens lygis vis dar yra žemesnis už natūralų.

  Ekspertai pažymėjo, kad sausra jau paveikė pasėlį, tačiau žala bus galutinai nustatyta tik nuėmus derlių. Pasak Žemės ūkio ministerijos, pavasario pasėlių derlius sumažės apie 40 proc.

  Dar šia tema

  Lengvatų sulauks nuo sausros nukentėję žemdirbiai 
  Ornitologai atskleidė pražūtingas sausros pasekmes Lietuvos paukščiams
  Tegai:
  sausra, Lietuva, Europos Komisija

  Svarbiausios temos