11:49 2020 Gruodžio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2066
 • RUB91.3194
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Lietuvos laisvosios rinkos institute teigiama, kad sumažinus legalios verslo veiklos naštą, galima žymiai sumažinti šešėlinę rinką

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka pareiškė, kad šešėlinė ekonomika šalyje per pastarąjį dešimtmetį smarkiai sumažėjo, praneša naujienų agentūra "Xinhua News Agency".

  Ministras žurnalistams apie tai papasakojo tarptautinėje kovos su šešėline ekonomika konferencijoje, kuri vyko Vilniuje.

  "Yra daug būdų, kaip apskaičiuoti šešėlinės ekonomikos dydį, tačiau tendencijos jau yra aiškios. Matome, kad šešėlinė ekonomika Lietuvoje per dešimtmetį sumažėjo dešimčia procentų", — sakė Šapoka.

  Pasak ministro, PVM surinkimas pernai padidėjo 8,5 proc., o vartojimas — 6,3 proc., kas taip pat rodo šešėlinės ekonomikos mažėjimą.

  "Kai aš anksčiau sakiau, kad mokėti mokesčius turėtų būti madinga, daugelis juokėsi. Dabar aš manau, kad tai madinga, o padėtis pasikeitė", — sakė Finansų ministerijos vadovas.

  Konferencijoje buvo pristatytas naujas pranešimas apie šešėlinę ekonomiką, kurį parengė Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). Ataskaita grindžiama apklausomis, atliktomis šešiose šalyse: Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Švedijoje ir Čekijoje — 2018 metų kovo ir balandžio mėnesiais.

  LLRI viceprezidentas Vytautas Žukauskas teigė, kad kova su šešėliu pirmiausia turėtų būti nukreipta į teisinės veiklos naštos mažinimą.

  "Tokiomis priemonėmis siekiama dvejopo tikslo: jos skatina žmones pereiti nuo šešėlio prie legalios veiklos ir prisideda prie ekonomikos augimo", — aiškino jis.

  Instituto duomenimis, šešėlinės rinkos dydis Lietuvoje gali sudaryti apie dešimt milijardų eurų, arba apie 22 procentus šalies BVP.

  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse
  © Sputnik
  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse

  Dar šia tema

  Lietuvoje prasidėjo akcija prieš šešėlinę ekonomiką
  Lietuvoje kuriasi žaliavos šešėliniams tabako fabrikams tiekėjai
  Lietuvoje atskleistas šešėlinis prekybos mėsa tinklas
  Tegai:
  šešėlinė ekonomika, verslas

  Svarbiausios temos