00:21 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (101)
  70

  Lietuva ketina prisijungti prie Europos elektros tinklų iki 2025 metų

  VILNIUS, rugsėjo 4 — Sputnik. Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas įvertino avarijos elektros sistemoje tamsiu paros metu tikimybę regione po to, kai Baltijos šalys pasitrauks iš BRELL energijos žiedo (Baltarusija, Rusija, Estija, Lietuva, Latvija).

  Anot jo, šiandien Kaliningrado sritis yra visiškai autonominė ir gali išspręsti visas energetikos sektoriaus problemas.

  Buvo pradėtos eksploatuoti dvi elektrinės, trečioji bus parengta pirmąjį kitų metų ketvirtį, o ketvirtoji — 2020 metais.

  Bendro jų pajėgumo pakaks visapusiškai patenkinti augančius regiono poreikius, sakė gubernatorius.

  "Bendro darbo rezultatu iš esmės tapo nauja energetikos sistemos schema, apimanti modernias ir manevringas jėgaines, kurios geba užtikrinti Kaliningrado srities energetikos sistemos stabilumą ir patikimumą, nepaisant sąlygų sudėtingumo. Naujas statybas lydi plataus masto Kaliningrado srities elektros tinklų komplekso ir dujų perdavimo sistemos modernizavimas", — interviu "Baltnews" sakė Alichanovas.

  Taip pat, anot jo, "Gazprom" įgyvendino alternatyvaus dujų tiekimo vartotojams varianto projektą — naudojant suskystintas gamtines dujas (SGD), kurios tiekiamos jūra.

  Alichanovas pažymėjo, kad Kaliningrado srities energetikos sistemos veikimo izoliuotu režimu bandymai buvo sėkmingi, o tai leidžia teigti apie patikimą energijos tiekimą regiono vartotojams.

  "Elektros srovės nutraukimo Kaliningrado energetikos sistemoje rizika, Lietuvai pasitraukus iš sujungtos energetikos sistemos, ar dujotiekio gedimo tikimybės prilygsta nuliui. Taigi, šiandien visiškai užtikrinamas regiono energetinis saugumas", — sakė gubernatorius.

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija iki 2025 metų planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Jos paaiškina savo poziciją noru užtikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos.

  Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį, kurį planuojama pastatyti.

  Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas anksčiau pareiškė, kad Maskva Baltijos šalims pasitraukus iš BRELL yra suinteresuota toliau tiekti joms elektrą.

  Kai kurie ekspertai mano, kad Lietuvai pasitraukus iš BRELL, šalyje liks tik energijos tiekimas iš Lenkijos ir jungtis "NordBalt", kurios darbas nuolat sutrinka. Be to, gali padidėti tarifai galutiniams vartotojams.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo atominės energetikos ekspertas Aleksejus Anpilogovas, po to, kai Baltijos šalys nusprendė palikti BRELL, jos tapo labiau priklausomos nuo Šiaurės šalių. Anot jo, alternatyvūs energijos šaltiniai pasirodė esą brangesni nei rusiškos dujos.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (101)

  Dar šia tema

  Lietuvoje buvo įvertinta "Nord Stream – 2" įtaka "Harmony Link" projektui
  Elektros energija Lietuvoje nuo rugpjūčio pradžios pabrango pirmą kartą
  Vyriausybė patvirtino sinchronizacijos su Europos tinklais veiksmų planą
  Tegai:
  elektros tinklai, Lietuva, Kaliningrado sritis, BRELL

  Svarbiausios temos