22:23 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  108

  Briuseliui dėl "Brexit" reikia skubiai užkimšti skylę biudžete, todėl Baltijos šalys ir Lenkija turės atsisakyti subsidijų kitų šalių labui, sako ekonomikos mokslų daktaras Nikolajus Meževičius

  VILNIUS, rugsįjo 5 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda lankėsi Briuselyje. Bendraudamas su naujuoju Europos Parlamento pirmininku Deividu Sasoliu, Lietuvos vadovas skundėsi sumažintu biudžetu, skiriamu Lietuvai iš ES lėšų.

  Interviu Sputnik Lietuva Rusijos Baltijos šalių tyrimų asociacijos prezidentas, ekonomikos mokslų daktaras, profesorius Nikolajus Meževičius sakė, kad Lietuva yra peržengusi psichologinę ribą, kai reikia susitaikyti su tuo, kad ji ne tik ims pinigų iš ES, bet ir padės kitoms šalims.

  "Sunku vykdyti veiksmingą finansų politiką, jei jūs, savo ruožtu, palaikote ryšius su Briuseliu. Briuselis remiasi tuo, kad Lietuva Europos Sąjungos sudėtyje jau 15 metų ir kad yra kažkoks psichologinis momentas, kai Lietuva, Latvija, Estija ir net Lenkija yra laikoma ne tik priėmėjais, bet ir donorais. Tai vienu metu sukelia paniką visur, nuo Varšuvos iki Talino. Vis dėlto Ispanijoje ir Portugalijoje tikrai yra teritorijų, kurios gyvena blogiau nei Baltijos šalių sostinių subregionai. Taigi Briuselis šiuo požiūriu veikia logiškai", — teigė ekonomikos mokslų daktaras.

  Meževičius mano, kad Britanijai pasitraukus iš ES, biudžete susidarys skylė, todėl subsidijos į rytus ir pietus dar labiau sumažės.

  "Kodėl taip atsitiko, suprantama. Matome, kad Jungtinė Karalystė, vadovaujama Džonsono, aiškiai užbaigs reikalus su ES. Jis jau trečiasis ministras pirmininkas, kuris kovoja su "Brexit" ir kuris jį užbaigs. Gal net paaukojęs savo politinę karjerą. Todėl neišvengiamai susidarys skylė ES biudžete. Komisija jos neužkimš, ne ta situacija. Taigi subsidijos į rytus ir net į pietus bus sumažintos", — teigė profesorius.

  Nausėda Briuselyje tvirtino, kad dotacijų sumažėjimas labai apsunkins planuojamą naujovių plėtrą ir gerus kaimyninius santykius.

  Tačiau ES pažymėjo, kad, "Eurostat" duomenimis, Lietuva pagerino savo rezultatus, o Graikija, pietų Italija ir pietų Ispanija skursta. Todėl Briuselis pasiūlė Lietuvai finansiškai remti šiuos regionus.

  Dar šia tema

  Kas valdo Lietuvą: liaudis ar verslas?
  Makronas nori draugauti su Rusija — ką daryti Lietuvai?
  JK po "kietojo Brexit" ketina apriboti darbo migrantų iš ES buvimą šalyje
  Tegai:
  dotacija, Lietuva, ES

  Svarbiausios temos