08:30 2020 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB68.6301
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Anot Vasiliausko, pasauliniai prekybos karai gali paveikti jautrią Lietuvos ekonomiką

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas prognozuoja naują ekonominę krizę. Anot jo, prekybos karai tarp šalių įgauna vis naujų formų, o neigiamas užsitęsusių nesutarimų poveikis pasaulio ekonomikai ateityje gali tik stiprėti. Apie tai pranešė Lietuvos banko spaudos tarnyba.

  "Kai dunda prekybos karų būgnai, saugių užutėkių nelieka, o nedidelių ir prekybos srautams atvirų šalių ekonomikos tampa ypač pažeidžiamos. Būtent toks — jautrus tarptautinėje erdvėje kylančiai įtampai — yra ir Lietuvos ūkis", — sako Vitas Vasiliauskas.

  Jis įspėja, kad, nors prognozuoti tolesnius pagrindinių pasaulio ekonomikų prekybos santykius šiuo metu yra ypač sudėtinga, prekybos karams įgaunant vis naujų formų, neigiamas užsitęsusių nesutarimų poveikis pasaulio ekonomikai ateityje gali tik stiprėti. 

  LB vadovo nuomonę patvirtina tarptautinės institucijos, nuo praėjusių metų skelbiančios vis blogesnes pasaulio ekonomikos augimo prognozes. Tarptautinis valiutos fondas 2019 m. pasaulinės ūkio plėtros prognozę sumažino jau ketvirtą kartą iš eilės.

  Dabar prognozuojama 3,2 proc. pasaulio ekonomikos plėtra, t. y. 0,4 proc. p. lėtesnė nei pernai. 

  "Iki žemiausio lygio per pastaruosius dešimtmečius sumenkusi Kinijos ekonomikos plėtra, ties techninės recesijos riba atsidūrusi Vokietija — tai neginčijami ženklai, kad turime ruoštis galimiems sukrėtimams, o tai šiuo metu reiškia viena — nuosekliai laikytis atsakingos ekonominės ir fiskalinės politikos ir kaupti finansinius rezervus", — sako Vasiliauskas.

  Pasak jo, šį rudenį privalomas kiekvieno lygmens ypatingas finansinis budrumas — tiek formuojant įmonių, savivaldybių ar valstybės biudžetus, tiek planuojant šeimos išlaidas.  

  Vasiliauskas pabrėžia, kad Lietuvai ypač svarbus daugiašalėmis taisyklėmis grįstos tvarkos išsaugojimas. Vienas galimų kelių, jo nuomone, Pasaulio prekybos organizacijos pertvarka, siekiant sustiprinti institucijos pajėgumą užtikrinti tarptautinės prekybos taisyklių laikymąsi.

  Dar šia tema

  Lietuvos bankas: šalyje juntamai lėtėja ekonomikos augimo tempas
  Ekspertas: Lietuvos bendradarbiavimas su Kinija neįmanomas be ryšių su Rusija
  Prekybos karo su JAV kontekste Rusija Kinijai gali pakeisti daugybę prekių
  Trampas paragino "Apple" išeiti iš Kinijos
  Baltijos šalių ekonomika orientuojasi į Rusiją
  Tegai:
  krizė, Vitas Vasiliauskas, Lietuvos bankas

  Svarbiausios temos