03:58 2020 Sausio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Prekybos karai padarys žalos ne tik didelių šalių ekonomikai, bet ir mažiems bei priklausomiems ūkiams, mano pasaulio ekonomikos ekspertas Igoris Kovaliovas

  VILNIUS, rugsėjo 6 — Sputnik. Lietuvos, kaip priklausomos šalies, laukia rimti nuostoliai dėl prekybos karų, interviu Sputnik Lietuva pareiškė Rusijos nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas.

  "Vykstant Kinijos ir JAV prekybos karui, keičiasi įprastas liberalus tarptautinių prekybos santykių modelis. Kalbama apie rinkos perdalijimą, o laimės ir pralaimės ne tik tos didelės šalys, kurios kariauja šiame nesutaikomame kare, bet ir priklausomos šalys, o Lietuva, akivaizdu, yra priklausoma šalis", — teigė ekspertas.

  Kovaliovas taip pat pridūrė, kad bet kokie dideli tarptautinės prekybos "taisyklių" pakeitimai pirmiausia paveiks tokias mažas tranzitines šalis kaip Lietuva.

  "Jei mes kalbame apie tai, kad iš liberalaus ekonominio modelio, iš kurio Lietuva, kaip tranzitinė šalis, gavo gana rimtų pranašumų, mes pereiname prie protekcionistinio ekonominio modelio, kur šalys uždarys savo rinkas, sugriežtins prekybos taisykles, tada mažoms respublikoms bus sunkiau integruotis į tokią ekonomiką ir joje užimti garbingą vietą", — apibendrino ekspertas.

  Anksčiau Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas taip pat prognozavo Lietuvai naują ekonominę krizę dėl įtemptos padėties pasaulyje. Anot jo, Lietuvos, kaip mažos šalies, ekonomika yra viena pažeidžiamiausių.

  Dar šia tema

  JK po "kietojo Brexit" ketina apriboti darbo migrantų iš ES buvimą šalyje
  Makronas nori draugauti su Rusija — ką daryti Lietuvai?
  Ekonomistas: Lietuva rado "alternatyvą" rusiškoms dujoms Rusijos SGD pavidalu
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos