12:03 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0956
 • RUB85.9486
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  33

  Statistikos tarnyba teigia, kad pokyčiams daugiausia įtakos turėjo naftos produktų kainų sumažėjimas bei chemikalų ir chemijos produktų kainų padidėjimas

  VILNIUS, rugsėjo 12 — Sputnik. Gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos 2019 m. rugpjūtį, palyginti su liepa, sumažėjo 1,4 proc., praneša Lietuvos statistikos departamentas.

  Departamentas teigia, kad bendram kainų pokyčiui daugiausia įtakos turėjo rafinuotų naftos produktų kainų sumažėjimas bei chemikalų ir chemijos produktų kainų padidėjimas.

  Per metus visos gamintojų parduotos pramonės produkcijos kainos sumažėjo 3,5 proc.

  Lietuvos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per metus sumažėjo 1 proc., o ne Lietuvos rinkoje — 5,2 proc.

  Euro zonos rinkoje parduotos pramonės produkcijos kainos per metus padidėjo 0,6 proc., ne euro zonos rinkoje — sumažėjo 8,4 proc.

  Pažymima, kad labiausiai atpigo elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo produkcija. Daugiausia — 2,2 proc. — pabrango žalios naftos gavyba.

  Maisto produktai pabrango 0,1 proc. Iš maisto produktų ypač pabrango užgardai ir pagardai — 12,1 proc., grūdų malimo produktai — 10,4, duona ir švieži konditerijos kepiniai — 2,8 proc., tačiau atpigo paruošti valgiai ir patiekalai — 3,2 proc., perdirbti ir konservuoti vaisiai ir daržovės — 3,1, perdirbta ir konservuota mėsa — 1,8 proc.

  Dar šia tema

  Finansų ministerija žada, kad gyventojų pajamos augs sparčiau nei kainos
  Prekybos tinklas "IKI" pirmą kartą Lietuvoje pristato suskaitmenintas kainų etiketes
  Automobilių kuro kainos ES 2019 metais
  Tegai:
  kainos, Statistikos departamentas, statistikos duomenys, statistika, Lietuva

  Svarbiausios temos