12:14 2019 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB69.9930
  Vaizdo stebėjimo kameros, archyvinė nuotrauka

  Lietuva atnaujins vaizdo stebėjimo sistemą pasienyje su Baltarusija

  © Depositphotos / 3dmentat
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Valstybės sienos apsaugos tarnybai buvo leista užbaigti konkursą, kuris buvo sustabdytas dėl vienos pralaimėjusios įmonės ieškinio

  VILNIUS, rugsėjo 14 — Sputnik. Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) gali atnaujinti konkursą dėl vaizdo stebėjimo sistemos pasienyje su Baltarusija modernizavimo, praneša Sputnik Baltarusija.

  Konkursas buvo paskelbtas praėjusių metų balandį. Tačiau vėliau jis buvo sustabdytas dėl to, kad pralaimėjusi bendrovė "Telekonta" kreipėsi į teismą.

  Anksčiau šią savaitę Apeliacinis teismas atmetė ieškinį ir leido užbaigti konkursą. Konkursą laimėjo Lietuvos įmonė "Atea" ir Vokietijos "Senstar".

  Vaizdo stebėjimo sistemos atnaujinimas Kenos pasienio kontrolės punkte Lietuvai kainuos 2,5 milijono eurų. Šioje vietoje sienos ilgis yra 8,7 kilometrai.

  Įdiegti naują sistemą planuojama iki 2020 metų kovo mėnesio pabaigos.

  Be sienos su Baltarusija, Lietuva planuoja išplėsti savo vaizdo stebėjimo sistemą Rusijos pasienyje. VSAT pabrėžia, kad tokios priemonės leis naudoti veiksmingesnius kontrolės metodus ir užkirsti kelią neteisėtam sienos kirtimui ir kontrabandai.

  Dar šia tema

  Pasieniečiai kovai su kontrabanda įsigijo du bepiločius lėktuvus
  Lietuvos muitininkai vėl aptiko cigarečių kontrabandą vilkiko tento lentose
  Tegai:
  pasienis, Lietuva, Baltarusija, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)

  Svarbiausios temos