22:18 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Daroma prielaida, jog gali būti sudarytos trumpojo ir vidutinio laikotarpio sutartys dėl "Gazprom" pajėgumų Ukrainos dujų transportavimo sistemoje

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Dujų tiekimas iš Rusijos į Europos Sąjungą 2020 metais gali būti vykdomas nesudarant sutarties su Ukraina, rašo "RBK" su nuoroda į šaltinį, artimą trišalėms deryboms dėl dujų, kurios turi vykti rugsėjo 19 dieną.

  Nurodoma, kad Briuselis gali pasiūlyti Rusijai būtent tokį variantą. Gali būti kalbama apie sutarčių sudarymą dėl "Gazprom" pajėgumų Ukrainos dujų transportavimo sistemoje trumpajam ir vidutiniam laikotarpiui.

  Straipsnyje pabrėžiama, jog tokia schema yra įmanoma dėl to, kad Ukraina, kaip Europos energetikos bendrijos narė, prisiėmė įsipareigojimus laikytis Europos energetikos normų nacionaliniuose teisės aktuose.

  Šaltinio teigimu, tai reiškia, kad Ukrainos dujų transportavimo sistemos operatorius turės pateikti į aukcioną savo tranzitinius pajėgumus net be sutarties. Savo ruožtu "Gazprom" galės juos išpirkti ir tokiu būdu vykdyti trumpalaikius ir vidutinės trukmės pristatymus.

  "RBK" šaltinis Rusijos dujų kompanijoje paaiškino, kad šis scenarijus tiktų "Gazprom", tačiau viskas priklausys nuo tokio rezervavimo kainos.

  Derybos dėl tranzito

  2019 metų pabaigoje baigiasi galiojančios Rusijos dujų tiekimo ir tranzito per Ukrainą sutartys. Nėra aiškumo dėl jų ateities.

  Naujo susitarimo klausimas aptariamas trišaliuose Rusijos, Ukrainos ir Europos Komisijos susitikimuose. Paskutinis toks susitikimas įvyko sausį.

  EK pasiūlė šalims sudaryti naują tranzito susitarimą dešimties metų laikotarpiui. Visų pirma buvo išreikšta pozicija, kad tranzito apimtys turėtų būti patrauklios ir investuotojams, kurie dalyvauja Ukrainos dujų transportavimo sistemos modernizavime.

  Maskva, savo ruožtu, pareiškė, kad sutartis turėtų būti komerciškai patraukli Rusijai.

  Dar šia tema

  Analitikas: Lietuvos verslas mielai perka SGD iš Rusijos geromis kainomis
  "Gazprom" sumažino dujų tiekimą per "Opal"
  Bundestago deputatas pareiškė, kad Vakarai nori išstumti Rusiją iš dujų rinkos
  Tegai:
  Rusija, ES, dujos, Ukraina

  Svarbiausios temos