12:02 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Lietuvoje šis rodiklis buvo tik 1,4 proc., tuo tarpu Latvija pagal laisvų darbo vietų skaičių pateko į ES šalių penketuką

  VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Laisvų darbo vietų Lietuvoje antrąjį šių metų ketvirtį buvo mažiau nei ES vidurkis. Tai rodo statistikos agentūros "Eurostat" duomenys.

  Antrąjį šių metų ketvirtį laisvų darbo vietų skaičius Lietuvoje sudarė 1,4 proc., o ES vidurkis buvo 2,3 proc.

  ​Daugiausia laisvų darbo vietų buvo Čekijoje (6,2), Belgijoje ir Nyderlanduose (po 3,4 abiejose šalyse), taip pat Vokietijoje (3,3). Latvija su 3,2 proc. buvo ketvirtoji.

  Estijos rezultatai buvo prastesni. Iš viso buvo įregistruota 1,9 procento laisvų darbo vietų.

  Mažiausiai laisvų darbo vietų buvo Bulgarijoje ir Ispanijoje (po 0,9 abiejose šalyse), taip pat Graikijoje (0,7).

  Lietuvos statistikos departamento duomenimis, antrojo ketvirčio pabaigoje šalyje buvo 18,7 tūkst. laisvų darbo vietų. Palyginti su pirmuoju ketvirčiu, darbo vietų skaičius sumažėjo 2,3 proc.

  Tuo tarpu nedarbo lygis antrąjį šių metų ketvirtį buvo 6,1 procento. Vyrų nedarbo lygis buvo 6,8 proc., moterų — 5,4 proc.

  Daugiau nei šimtas tūkstančių Lietuvos gyventojų dirba už minimalų atlyginimą. Trečdalis lietuvių savo finansinę padėtį įvertino kaip prastą.

  Sputnik Lietuva ekonomistas ir politikos analitikas Aleksandras Nosovičius pažymėjo, kad ES dirbtinai išlaiko žemą pragyvenimo lygį Lietuvoje, kad galėtų panaudoti jos darbo jėgą kuriant kitas Europos zonas. 

  Dar šia tema

  Vieniems skurstant, kiti lobsta: kaip auga lietuviška miesčionija
  Bumerango efektas: Baltijos šalys pradėjo pripažinti "Brexit" padarinius
  Verk, kapitaliste: pelnas mažėja
  Tegai:
  darbas, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos