17:54 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  89

  AB "Krekenavos agrofirma" — vienintelė šalyje įmonė, atitinkanti Kinijos importo reikalavimus, todėl pirmoji gavo leidimą eksportuoti jautieną

  VILNIUS, rugsėjo 17 — Sputnik. Lietuvos įmonei AB "Krekenavos agrofirma" suteiktas leidimas eksportuoti mėsos produkciją į Kiniją, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Šią savaitę gauta ekspertų išvada, kad AB "Krekenavos agrofirma" atitinka Kinijos importo reikalavimus ir įtraukta į įmonių, galinčių eksportuoti į šią šalį šaldytą išpjaustytą (iškaulintą) ir šaldytą neišpjaustytą (neiškaulintą) jautieną, sąrašą.

  Pranešime pabrėžiama, kad tai pirmoji Lietuvos įmonė, gavusi leidimą jautienos eksportui į Kiniją.

  Audito metu Kinijos specialistai aplankė tris Lietuvos įmones, pretenduojančias eksportuoti šaldytą jautieną į šią šalį.

  Auditoriai vertino gyvūnų transportavimą, gerovės ir laikymo sąlygas, galvijų skerdimo higieną, atliekamą valstybinę kontrolę, taikomus reikalavimus, kontrolės standartus ir kt. Be kitų aktualių klausimų buvo tikrinama, kaip mūsų šalies mėsos perdirbimo įmonės įgyvendina biologinio saugumo priemones siekiant išvengti afrikinio kiaulių maro (AKM).

  "Džiaugiamės, kad pirmoji Lietuvos mėsos perdirbino įmonė įrodė atitinkanti visus keliamus reikalavimus ir gali eksportuoti savo produkciją į Kiniją. Šiuo metu ši šalis intensyviai kovoja su AKM, stengiasi suvaldyti situaciją, nes Azijoje ši liga sparčiai plinta. Todėl viena svarbiausių Kinijos keliamų sąlygų Lietuvos mėsos perdirbimo įmonėms — užtikrinti, kad kiaulės ir galvijai skerdyklose būtų skerdžiami atskirai", — komentavo VMVT direktorius Darius Remeika.

  Pagal Kinijos ekspertų vertinimo išvadas, kitoms dviem jautienos gamybos įmonėms nurodyta atskirti kiaulių ir galvijų skerdimo linijas, tada pakartotinai kreiptis dėl jautienos eksporto į Kiniją galimybių.

  Šiais metais iš Lietuvos į Kiniją eksportuota 335 t pieno konservų, beveik 134 t sūrių, 717 t maistinių pieno miltų, 200 t pieno išrūgų, 62 t kulinarijos gaminių, 15 t valgomųjų ledų ir kt.

  Palyginti su praėjusių metų sausio — liepos mėnesiais, Lietuvos eksportas padidėjo septyniais procentais ir valstybei atnešė 16,9 milijardo eurų. Iš jų iš eksporto į ES šalis Lietuva gavo 10,1 milijardo eurų, ir dar 6,8 milijardo — iš eksporto į šalis, nepriklausančias Europos Sąjungai.

  Didžiąją dalį visų Baltijos šalių eksporto sudaro maistas. Pagal lietuviškos kilmės eksporto rodiklius pirmauja gyvi gyvūnai ir gyvūninės kilmės produktai.

  Dar šia tema

  Lietuva tapo eksporto augimo lydere Baltijos šalyse
  Baltijos šalių ekonomika orientuojasi į Rusiją
  Lietuvos eksportas liepą augo 1,2 proc. importas — 14,3 proc.
  Tegai:
  Lietuva, Kinija, jautiena, eksportas

  Svarbiausios temos