07:52 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Susitikimo metu Lietuvos žemės ūkio ministras ir Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras aptarė ir kitų produktų tiekimo į Kiniją klausimus

  VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuva ir Kinija pasirašė protokolą, praplečiantį eksportuojamų žuvų rūšių sąrašą, praneša Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras Hu Vei ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius pasirašė protokolą dėl iš Lietuvos į Kiniją eksportuojamų jūrų žvejybos produktų kontrolės, karantino, veterinarijos ir sanitarijos reikalavimų.

  Šiuo protokolu 6 papildomomis rūšimis — atlantine menke, Europine sardine, afrikine skumbre, paprastąja skumbre, apvaliąja sardinėle, atlantine silke — išplėstas į Kinijos rinką leidžiamų įvežti žuvų rūšių sąrašas.

  Susitikimo metu taip pat aptarti klausimai dėl jautienos ir jos subproduktų, paukštienos, miežių, rapsų ir žirnių, medaus, pašaro gyvūnams augintiniams eksporto leidimų.

  Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Kiniją siekė 5,8 milijono eurų. Kinija užima 55 vietą iš 147 šalių pagal Lietuvos eksporto apimtį. Didžiąją dalį eksporto sudarė lietuviškas pienas ir pieno produktai, salyklinis alus ir kiti alkoholiniai gėrimai, grūdai, mėlynės.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Rusija ir Kinija atsisakė mokėti doleriais
  Lenkijos žiniasklaida: kol Rusija siurbia Baltarusiją, Kinija ją šlamščia
  Ekspertas: Lietuvos bendradarbiavimas su Kinija neįmanomas be ryšių su Rusija
  Tusko įpėdinis apibrėžė savo požiūrį į ES santykius su Rusija ir Kinija
  Tegai:
  eksportas, Pekinas, Kinija

  Svarbiausios temos