02:49 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
  • USD1.1144
  • RUB71.3066
    Menkė, archyvinė nuotrauka

    Pekinas leidžia Lietuvai eksportuoti į Kiniją daugiau žuvies produkcijos

    © Depositphotos
    Ekonomika
    Gauti trumpą nuorodą
    20 0 0

    Susitikimo metu Lietuvos žemės ūkio ministras ir Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras aptarė ir kitų produktų tiekimo į Kiniją klausimus

    VILNIUS, rugsėjo 21 — Sputnik. Lietuva ir Kinija pasirašė protokolą, praplečiantį eksportuojamų žuvų rūšių sąrašą, praneša Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

    Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, Kinijos generalinės muitinės administracijos viceministras Hu Vei ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Staškevičius pasirašė protokolą dėl iš Lietuvos į Kiniją eksportuojamų jūrų žvejybos produktų kontrolės, karantino, veterinarijos ir sanitarijos reikalavimų.

    Šiuo protokolu 6 papildomomis rūšimis — atlantine menke, Europine sardine, afrikine skumbre, paprastąja skumbre, apvaliąja sardinėle, atlantine silke — išplėstas į Kinijos rinką leidžiamų įvežti žuvų rūšių sąrašas.

    Susitikimo metu taip pat aptarti klausimai dėl jautienos ir jos subproduktų, paukštienos, miežių, rapsų ir žirnių, medaus, pašaro gyvūnams augintiniams eksporto leidimų.

    Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Kiniją siekė 5,8 milijono eurų. Kinija užima 55 vietą iš 147 šalių pagal Lietuvos eksporto apimtį. Didžiąją dalį eksporto sudarė lietuviškas pienas ir pieno produktai, salyklinis alus ir kiti alkoholiniai gėrimai, grūdai, mėlynės.

    Dar šia tema

    Žiniasklaida: Rusija ir Kinija atsisakė mokėti doleriais
    Lenkijos žiniasklaida: kol Rusija siurbia Baltarusiją, Kinija ją šlamščia
    Ekspertas: Lietuvos bendradarbiavimas su Kinija neįmanomas be ryšių su Rusija
    Tusko įpėdinis apibrėžė savo požiūrį į ES santykius su Rusija ir Kinija
    Tegai:
    eksportas, Pekinas, Kinija

    Svarbiausios temos