12:51 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Klaipėdos SGD terminalas, archyvinė nuotrauka

  Į Lietuvą atvyko tanklaivis su Rusijos SGD

  © CC BY-SA 3.0 / Kusurija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Dujų gavėjas neatskleidžiamas. Pagal "Klaipėdos naftos" tvarkaraštį, laivas turėjo pristatyti dešimt tūkstančių kubinių metrų degalų

  VILNIUS, rugsėjo 24 — Sputnik. Į Klaipėdos uostą atplaukė suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys iš Rusijos Vysocko uosto. Tai patvirtina laivų sekimo portalo Marinetraffic.com duomenys.

  Laivas "Coral Fungia" įplaukė į Klaipėdą 9:19 val. Lietuvos laiku.

  Pagal Klaipėdos SGD terminalo "Klaipėdos nafta" operatoriaus grafiką, tanklaivis turėjo pristatyti dešimt tūkstančių kubinių metrų kuro.

  Krovinio gavėjas neatskleidžiamas.

  Šiais metais Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi "Lietuvos energijos tiekimas" (LET), Jonavos chemijos produktų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex". Rugsėjo pabaigoje SGD krovinius turėtų gauti Estijos energetikos koncernas "Eesti Energia".

  2015 metais Lietuva pastatė savo SGD terminalą, norėdama atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Tuo pačiu metu šalis nuomojasi iš Norvegijos SGD laivą-saugyklą, ir kasmet "Klaipėdos nafta" už tai moka po 60 milijonų eurų. 

  Daugiausia SGD į Lietuvą atkeliauja iš Norvegijos, o nuo šių metų — ir iš Rusijos. Šalies valdžia atvirai nekalba apie sutartis su Rusijos "Novatek", tačiau toliau skelbia apie "energetinę nepriklausomybę".

  Praėjusių metų vasarą Lietuvos valdžia nusprendė išpirkti dujų saugyklą, pateisindama tai tuo, kad terminalas bus naudingas ateityje.

  Anksčiau Europos Komisija pritarė Lietuvos pasiūlytoms priemonėms, kurios leidžia mažinti metinius SGD terminalo išlaikymo kaštus. Tikimasi, kad tai leis priimti tolimesnius reikiamus sprendimus dėl mokėjimų už SGD terminalą sumažinimo nuo 2020 metų po 23-25 mln. eurų kasmet.

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo ekspertas Aleksandras Nosovičius, rusiškų dujų tiekimas — vienintelis būdas Vilniui sustabdyti savo SGD terminalo bankrotą. Be to, ekspertas pabrėžė, kad rusiškas kuras yra naudingas Lietuvai, tačiau apskritai situacija yra absurdiška, nes Lietuva rado "alternatyvą" rusiškoms dujoms SGD iš Rusijos pavidalu.

  Dar šia tema

  Ekspertas paaiškino, kodėl Lietuva negali varžytis su Minsku energetikoje
  EK patvirtino Lietuvos SGD terminalo kaštų mažinimo priemones
  Ekspertas: Lietuvos svajonės tapti "SGD centru" niekada neišsipildys
  Politologas: Baltijos šalys ir Lenkija kenkia sau, trukdydamos Rusijos dujų projektams
  Tegai:
  Klaipėdos nafta, SGD, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos