05:55 2020 Birželio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB77.8132
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Pasak Seimo nario Eugenijaus Gentvilo, per du metus mažiausias pajamas gaunantieji turėtų netekti 360 eurų, o riboto darbingumo asmenys – 240 eurų

  VILNIUS, rugsėjo 25 — Sputnik. Valdančių ketinimas lėtinti savo pačių anksčiau patvirtintą spartesnį neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) augimą yra prastai užmaskuotas mokesčių didinimas dirbantiesiems, rašo Seimo liberalų sąjūdžio frakcijos narys Eugenijus Gentvilas.

  Pasak jo, dėl tokio valdančiųjų blaškymosi, per du metus mažiausias pajamas gaunantieji turėtų netekti 360 eurų, o riboto darbingumo asmenys – 240 eurų.

  "Valdančioji dauguma dabartinius pakeitimus siūlo nepraėjus nė metams nuo savo pačių inicijuotos mokesčių reformos įsigaliojimo, kai net nėra duomenų, leidžiančių įvertinti mokesčių reformos rezultatus. Ironiška, kad dėl tokio valdančiųjų blaškymosi, per 2 metus mažiausias pajamas gaunantieji turėtų netekti 360 eurų, o riboto darbingumo asmenys – 240 eurų", – teigia Gentvilas.

  Parlamentaras pažymi, kad ilgalaikis NPD didinimas buvo numatytas kaip kompleksinė 2019 metų mokesčių reformos, kurios vienas iš tikslų buvo sustiprinti pamatus formuotis viduriniajai klasei, dalis. Dėl to sprendimas nedidinti NPD, kaip suplanuota mokesčių reformos metu, paveiktų apie 900 tūkst. šalies dirbančiųjų – didžiąją dalį šalies darbo jėgos.

  Finansų ministerija, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Андрей Богданов

  Pasak jo, panašu, kad valdantieji taip įsivaizduojamą gerovę apsisprendė kurti didindami mokesčius dirbantiesiems ir suteikdami Vyriausybei platesnius įgaliojimus savo nuožiūra perskirstyti iš mokesčių mokėtojų surinktus pinigus.

  Seimo narys Eugenijus Gentvilas atkreipia dėmesį į tai, kad per pastaruosius penkerius metus Gyventojų pajamų mokesčio įstatymą Seime siūlyta keisti 75 kartus, buvo priimta 18 jo pakeitimų. O pagrindiniai mokesčius nustatantys įstatymai parlamente per tą patį laikotarpį buvo pakeisti daugiau nei 120 kartų.

  Parlamentaro manymu, Seimo daugumos sprendimas stabdyti NPD didinimą taip pat galėtų padidinti "šešėlinį" darbą mažų pajamų grupėje, ypač – sulėtėjus ekonomikos augimui, ką naujausiose makroekonominėse prognozėse ir skelbia ir Finansų ministerija.

  Vakar Seimo dauguma po pateikimo pritarė "valstiečių" siūlymui didžiausias pajamas gaunantiems gyventojams vietoje 27 proc. taikyti 32 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą, o NPD 2020–2021 metais didinti po 50, o ne po 100 eurų kasmet, kaip buvo planuota ir įstatymu patvirtinta mažiau nei prieš metus.

  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse
  © Sputnik /
  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse

  Dar šia tema

  VMI: 27 tūkst. gyventojų galėtų susigrąžinti beveik 4,3 mln. eurų
  Seimas svarstys siūlymą lėčiau didinti NPD
  Tegai:
  pajamos, Eugenijus Gentvilas, Seimas

  Svarbiausios temos