16:44 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Tam, kad būtų įvertintos kitų metų paslaugų kainos, įmonė pateikė duomenis Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT)

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Lietuvos įmonė "Amber Grid" nustatė 2020 metų gamtinių dujų transportavimo kainas, pranešė bendrovės spaudos tarnyba.

  Tikimasi, kad vidutinės išlaidos Lietuvos vartotojams (vertinant ilgalaikes ir trumpalaikes paslaugas) sumažės daugiau nei 16 procentų — iki 1,22 euro už megavatvalandę.

  "Amber Grid" generalinis direktorius Saulius Bilys teigė, kad kainos sumažinimas bus pasiektas dėl reguliuojamos veiklos praėjusio reguliavimo periodo (2014–2018 metais laikotarpio) sąnaudų sutaupymo ir papildomų pajamų iš trumpalaikių pajėgumų perduodant dujas tiek Lietuvos vartotojams, tiek Latvijos kryptimi.

  Bendrovė taip pat siūlo, kaip ir 2019 metais, patvirtinti 75 procentų nuolaidą perdavimo paslaugų kainai Klaipėdos įleidimo taške, kad rinkos dalyviams būtų lengviau pasinaudoti Lietuvos suskystintų gamtinių dujų terminalu (SGDT). Siekiant didinti pasinaudojimo pardavimo sistema paprastumą ir lankstumą paslaugų kainos įleidimo taškuose bus derinamos su būsimomis įvežimo kainomis kaimyninėje tarifų zonoje, apimančioje Latviją, Estiją ir Suomiją.

  Manoma, kad 2020 metais vidutinė gamtinių dujų transportavimo per Lietuvos teritoriją maršrutu Klaipėdos SGDT — Latvija paslaugos kaina, palyginti su 2019 metais, vidutiniškai mažės 18 procentų.

  Norėdama įvertinti kitų metų paslaugų kainas, "Amber Grid" pateikė duomenis Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT). Jos įsigalios nuo sausio 1 dienos.

  Dar šia tema

  Į Lietuvą atvyko tanklaivis su Rusijos SGD
  "Amber Grid" patvirtino susitarimą dėl Lietuvos-Lenkijos dujotiekio tiesimo
  Tegai:
  kainos, suskystintos gamtinės dujos (SGD), Amber Grid

  Svarbiausios temos