18:03 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)
  55

  Pasak Vokietijos vyriausybės atstovo Steffeno Seiberto, šalies vyriausybės pozicija nesikeičia: reikia reikšmingos pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus, kad būtų galima galvoti apie sankcijų sušvelninimą ar panaikinimą

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Berlyno pozicija dėl Rusijai taikomų sankcijų išlieka ta pati: reikia reikšmingos pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus, rašo RIA Novosti su nuoroda į Vokietijos vyriausybės atstovą Steffeną Seibertą.

  "Vyriausybės pozicija nesikeičia. Reikia reikšmingos pažangos įgyvendinant Minsko susitarimus, kad galėtume galvoti apie sankcijų sušvelninimą ar panaikinimą. Iš visų jėgų stengiamės dirbti, kad būtų padaryta pažanga šioje srityje kartu su kitais Normandijos formato dalyviais", — teigė Seibertas ir pridūrė, kad "teigiami ir vilčių teikiantys signalai" buvo neseniai įvykęs Rusijos ir Ukrainos sulaikytųjų mainai, taip pat karinių pajėgų pasitraukimas iš Luhansko.

  Pasak trumpojoje spaudos konferencijoje dalyvavusio Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovo Rainerio Broglio, kalbama "ne apie Vokietijos, o apie Europos sankcijas", dėl kurių sprendimai "priimami ne Berlyne".

  "Mūsų pozicija aiški: Minsko susitarimai turėtų būti įgyvendinami ne iš dalies ar atskirais punktais, bet kaip Minsko susitarimai. Tai yra mūsų pozicija, su tuo susijusios sankcijos, ir tai nekeičiama", — sakė jis.

  "Aš atsiimu žodį "susilpninti". Vyriausybės pozicija išlieka ta, kad Minsko susitarimai turėtų būti įgyvendinti nuosekliai. Mes vis dar esame labai toli nuo to", — po kalbos pridūrė Seibertas.

  2014 metų balandžio mėn. Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas DLR ir LLR, kurios paskelbė nepriklausomybę po perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį. Naujausiais JT duomenimis, konflikto aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių.

  Situacijos Donbase sprendimo klausimas yra svarstomas ir kontaktinės grupės susitikimuose Minske, kur nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio jau priimti trys dokumentai, reglamentuojantys konflikto malšinimo veiksmus. Tačiau net ir po konflikto šalių susitarimų dėl paliaubų susišaudymai tęsiasi.

  Rusijos Federacijos ir Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris vėl susivienijo su Rusija po pusiasalyje įvykusio referendumo. Vakarai, apkaltinę Rusijos Federaciją kišimusi, įvedė jai sankcijas, Maskva ėmėsi atsakomųjų priemonių, ėmėsi importo pakeitimo ir ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga.

  Rusija ne kartą pabrėžė, kad nėra konflikto Ukrainoje šalis ir yra Minsko susitarimo susitarimų objektas.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (266)

  Dar šia tema

  Rusijos ambasadorius Latvijoje įsitikinęs, kad sankcijos pasibaigs
  JAV įves naujas sankcijas Kinijai dėl Irano naftos gabenimo
  JAV išplėtė sankcijų Rusijai sąrašą
  Rusijos URM apie naujas sankcijas: JAV savo beprotybe pranoko visus
  Tegai:
  sankcijos, Minsko susitarimai, Vokietija

  Svarbiausios temos