20:16 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Kaunas, archyvinė nuotrauka

  Vokietija tapo didžiausia Kauno investuotoja

  © Depositphotos
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  3310

  Vokiškojo kapitalo tiesioginės užsienio investicijos Kaune sudaro daugiu kaip 20 proc. ir lenkia Nyderlandus ir Suomiją

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Viena iš daugiausiai į Kauną investuojančių šalių tapo Vokietija, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Vokiškojo kapitalo tiesioginės užsienio investicijos Kaune sudaro 23 proc. ir lenkia Nyderlandus (22 proc.), Suomiją (19 proc.) ir beveik dvigubai Švediją (10 proc.). 

  Vokietija yra didžiausia investuotoja ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje — ji užima trečiąją vietą pagal tiesiogines užsienio investicijas respublikoje. Be to, Vokietija yra svarbiausia Lietuvos eksporto rinka.

  Pasak "Kaunas IN" verslo skyriaus vyriausiojo projektų vadovo Andriaus Veršinsko, į Kauną investuojantys Vokietijos verslai susitelkia į pramonę, gamybą, nes Kaunas yra lyderis Lietuvoje inžinerijos bei pramoninės industrijos srityje.

  Kaune įsikuriantys paslaugų centrai neretai yra skirti industrinių įmonių aptarnavimui. Vienu iš ryškiausių pavyzdžių Veršinskis mini vokiškojo kapitalo jau beveik tris dešimtmečius Kaune veikiančią įmonę "Festo", dirbančią pramonės automatizavimo srityje.

  Su Vokietijos rinka glaudžiai bendradarbiaujančios įmonės "Selteka" direktorius Antanas Vizgaitis atkreipė dėmesį į darbo Vokietijos rinkoje ypatybes. Jis užsiminė ir apie vokišką tikslumą, kuris drausmina, disciplinuoja ir yra visur — nuo komunikacijos iki planavimo, dokumentacijos ar įsipareigojimų vykdymo.

  Dar šia tema

  Kaunas už 1,3 mln. eurų suremontuos savivaldybės butus
  Magistralėje Vilnius–Kaunas–Klaipėda daugės kelio ženklų
  Kaunas įsigijo 30 mažųjų autobusų
  Tegai:
  Kaunas, Vokietija

  Svarbiausios temos