12:36 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  55

  Investicijų programa, planuojama ateinantiems ketveriems metams, be kita ko, apima krantinių statybą ir Klaipėdos uosto gilinimą

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Klaipėdos uostas investuos į infrastruktūrą kroviniams iš Baltarusijos pritraukti. Apie tai pranešė agentūra "BELTA", su nuoroda į laikinai einantį Klaipėdos uosto direkcijos generalinio direktoriaus pareigas Vidmantą Paukštę.

  Anot jo, Klaipėdos uostas yra vienas iš penkių krovinių apyvartos lyderių Baltijos šalyse. Paukštė pažymėjo, kad prekių srautai iš Baltarusijos kasmet auga. 2013 metais buvo perkrauta 9 mln. tonų krovinių, o šiuo metu šis skaičius siekia beveik 15 mln. tonų per metus.

  "Nepaisant šių skaičių, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir valstybė nusprendė investuoti, kad šie srautai ir toliau augtų, kad galėtume sudaryti sąlygas mūsų partneriams ir draugams iš Baltarusijos", — sakė jis.

  Paukštė pridūrė, kad ateinantiems ketveriems metams planuojama investavimo programa, be kita ko, apima krantinių statybą ir Klaipėdos uosto gilinimą.

  "Dabar mūsų dėmesys sutelktas į tai, kad galėtume priimti visus didžiausius laivus, kurie gali įplaukti į Baltijos jūrą", — pabrėžė jis.

  Latvija ir Lietuva konkuruoja dėl Baltarusijos krovinių. Kai kurie ekspertai manė, kad Vilniaus pozicija Baltarusijos atominės elektrinės statybos atžvilgiu galėtų atimti iš Lietuvos tranzitą.

  Kaip anksčiau rašė Sputnik Lietuva, Baltarusijos ambasadorius Latvijoje Vasilijus Markovičius pažymėjo, kad Minskas nelaiko Vilniaus pelningu ekonominiu partneriu ir krovinių gabenimo srityje teikia pirmenybę Rygai. Be to, jis pažymėjo, kad krovinių vežimo perorientavimas gali įvykti būtent dėl Vilniaus kritikos Minskui.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos svajonės tapti "SGD centru" niekada neišsipildys
  Baltarusija ketina padidinti naftos produktų tiekimą per Lietuvą
  Tegai:
  Baltarusija, Klaipėdos uostas, Lietuva

  Svarbiausios temos