21:38 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  2020 metų vidutinės piliečių pajamos padidės 7,4 proc., o išmokos pensininkams — daugiau nei 8 proc.

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pasveikino pensininkus su Tarptautine pagyvenusių žmonių diena ir atskleidė pokyčių planus pensijų srityje. Apie tai pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

  Pasas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Anot Kukuraičio, kitais metais senatvės pensijos turėtų augti 8,11 proc. Pirmą kartą išmokos pensininkams augs greičiau nei darbo užmokestis.

  Finansų ministerijos duomenimis, 2020 metais darbo užmokestis augs 7,4 procento.

  Senatvės pensijoms didinti iš socialinio draudimo fondo ("Sodros") ir valstybės biudžeto planuojama skirti papildomus 240 milijonų eurų.

  "Skaičiuojama, kad vidutinė pensija 2020 metais pasieks 374 eurus, o vidutinė pensija su būtinuoju stažu — 395 eurus. 2016 metų vidutinė pensija sudarė 255 eurus, vidutinė pensija su būtinuoju stažu — 266 eurus", — rašoma pranešime.

  Kukuraitis pareiškė, kad šiais metais ministerija pirmą kartą įvedė priemokas asmenims, turintiems minimalų ir ilgesnį pensijų socialinio draudimo stažą: kitaip tariant, priemokos priklauso žmonėms, kurie įmokas mokėjo mažiausiai 15 metų bent nuo minimalios algos per mėnesį.

  Kitais metais planuojama padidinti priemokų ribą iki 256 eurų. Ši suma yra minimalus vartojimo poreikių dydis, apskaičiuotas 2020 metais.

  Tikimasi, kad kitais metais padidės šalpos pensijos, kurias žmonės gauna neturėdami socialinio draudimo stažo. Jei Seimas pritars ministerijos siūlymui, šios išmokos padidės nuo 132 iki 142 eurų.

  Anksčiau Lietuvos statistikos departamentas pranešė, kad 2018 metais respublikoje apie 645 tūkst. gyveno žemiau skurdo ribos. Šis skaičius siekė 22,9 procento ir, palyginti su 2017 metais, nepasikeitė.

  2019 metų pradžioje statistikos agentūra "Eurostat" paskelbė tyrimą, pagal kurį Lietuva yra tarp penkių šalių, turinčių aukščiausią skurdo rizikos lygį Europoje. Baltijos šalys taip pat užėmė aukštą vietą ES šalių reitinge, kuriose pensininkams dažniausiai gresia skurdas.

  Dar šia tema

  Butkevičius pajamų nelygybei ir skurdui mažinti siūlo nedelsiant didinti pensijas
  Daliai gyventojų ketinama didinti šalpos senatvės pensiją
  Tegai:
  pensijos, Lietuva

  Svarbiausios temos