01:42 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Susisiekimo ministrai nusprendė kartu padidinti krovinių iš Rusijos, Ukrainos ir Kazachstano apimtis

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Lietuva ir Baltarusija ketina pritraukti daugiau tranzitinių krovinių iš Rusijos, Ukrainos ir Kazachstano, praneša Susisiekimo ministerijos spaudos tarnyba.

  "Matome perspektyvą organizuoti reguliarius greitųjų krovininių traukinių reisus tarp Lietuvos ir Baltarusijos pagrindiniams kroviniams vežti. Bendromis pastangomis sieksime pritraukti daugiau tranzitinių Rusijos, Ukrainos ir Kazachstano krovinių", — sakė susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius.

  Apie tai jis pareiškė per 13-ąją Baltarusijos transporto savaitę Minske, kalbėdamasis su Baltarusijos susisiekimo ministru Aleksejumi Avramenka.

  Ministrų susitikime buvo pažymėta, kad krovinių srautai tarp Lietuvos ir Baltarusijos nuolat auga. Šių metų sausio — rugpjūčio mėnesiais, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, buvo pervežta 6,8 proc. daugiau krovinių.

  Narkevičius taip pat vizito metu aptarė su kalio trąšų gamybos įmonės "Belaruskalij" generaliniu direktoriumi Ivanu Golovatu bendrovės pervežimo per Klaipėdos uostą apimtis. Dėl krovinių vežimo iš Baltarusijos į Klaipėdos valstybinį jūrų uostą pasirašytos ilgalaikio bendradarbiavimo sutartys su "Belaruskalij", "Grodno azot", taip pat dirbama su kitais Baltarusijos eksportuotojais.

  Augant transporto srautams, Lietuva ir Baltarusija numato padidinti Medininkų ir Kamennyj Log pasienio punktų pralaidumą ir vietoj esamų 4 eismo juostų įrengti 8 juostas kelio ruože nuo Medininkų PKP patikros zonos iki Baltarusijos valstybės sienos. Pagrindinius Medininkų PKP infrastruktūros modernizavimo darbus numatoma vykdyti 2019–2023 metais.

  Dar šia tema

  Klaipėdos uostas planuoja kovoti dėl krovinių iš Baltarusijos
  Lietuvoje skelbiama, kad Astravo AE paleidimas gali būti atidėtas
  Skvernelis: Lietuva nori Baltarusiją paversti "demokratine šalimi"
  Tegai:
  krovinių vežimas, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos