20:52 2020 Balandžio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.0906
 • RUB85.8405
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Konfliktas tarp dviejų Baltijos šalių pirmiausia vyksta dėl pinigų, kuriuos Vilnius gali prarasti dėl Baltarusijos prekių tranzito perkėlimo į Latviją, mano politikos analitikas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Tarp Lietuvos ir Latvijos kilę nesutarimai iš tikrųjų susiję ne su Baltarusijoje statoma atomine elektrine, o su Baltarusijos kroviniais, pareiškė ekonomistas, politikos analitikas Aleksandras Nosovičius interviu Sputnik Lietuva.

  Ketvirtadienį Vilniuje vyko prezidento Gitano Nausėdos ir jo kolegos iš Latvijos Egilio Levito susitikimas, po kurio vadovai pareiškė, kad jie turi bendrą nuomonę apie tarptautinių saugos standartų laikymąsi Baltarusijos AE, tačiau energijos pirkimo iš šios atominės elektrinės klausimo politikų nuomonės skiriasi.

  Nausėda teigia, kad šie nesutarimai gali kliudyti Baltijos šalių elektros tinklų atsijungimui nuo BREL ir jų sinchronizacijai su žemynine Europa.

  Ekonomistas pažymėjo, jog dviejų Baltijos šalių nesutarimai grindžiami konfliktu dėl Baltarusijos krovinių, nors Lietuva oficialiai įvardija kitą priežastį.

  "Tikri Lietuvos ir Latvijos nesutarimai liečia ne Baltarusijos AE, o Baltarusijos krovinių tranzitą ir į kuriuos uostus jie eis — per Lietuvos Klaipėdą ar Latvijos Rygą ir Liepoją. Štai šis konfliktas dėl krovinių ir dėl pinigų jau įkalė pleištą tarp Lietuvos ir Latvijos, ir gana seniai. Dabar kliūtis yra Baltarusijos krovinių tranzitas", — pasakė Nosovičius.

  Eksperto teigimu, Lietuva labai nenori bendradarbiauti su Baltarusijos atomine elektrine, tačiau lygiai taip pat nenori atsisakyti Baltarusijos tranzito, todėl tas faktas, kad Latvija pasinaudojo konfliktu tarp Minsko ir Vilniaus, Lietuvoje suvokiamas kaip išdavystė.

  Dar šia tema

  Klaipėdos uostas planuoja kovoti dėl krovinių iš Baltarusijos
  Nausėda pažadėjo per ketverius metus išspręsti jūrų sienos su Latvija klausimą
  Tegai:
  Baltarusija, Baltijos šalys, tranzitas, Latvija, Lietuva

  Svarbiausios temos