13:19 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

  "Klaipėdos nafta" pratęsė sutartį su "Baltarusijos naftos kompanija"

  © Depositphotos / Fodio55
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Pratęstu susitarimu tarp BNK ir KN numatomos šviesiųjų ir tamsiųjų naftos produktų, pagamintų Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklose, krovos galimybės

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Bendrovė "Klaipėdos nafta" pratęsė bendradarbiavimą su bendrove "BNK (UK) Limited", kuri priklauso ZAT "Belaruskaja neftenaja kampanija". Apie tai praneša KN spaudos tarnyba.

  "Nuo 2016 metų galiojusi sutartis pratęsta dviem metams iki 2021 metų gruodžio 31 dienos, su galimybe ją toliau pratęsti atskiru šalių susitarimu. Pratęstu susitarimu tarp BNK ir KN numatomos šviesiųjų ir tamsiųjų naftos produktų, pagamintų Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklose, krovos galimybės", — rašoma pranešime.

  Rugsėjo pabaigoje BNK paskelbė apie planus kitais metais padidinti naftos produktų eksportą per Lietuvą. Preliminariais BNK skaičiavimais, šiemet per Latvijos ir Estijos uostus bus pristatyta 4,6 milijono tonų Baltarusijos naftos produktų, o per Lietuvą — 1,4 milijono tonų. 

  Tikimasi, kad 2020 metais tiekimas per Latviją ir Estiją sumažės, o per Lietuvą, atvirkščiai, augs.

  BNK paaiškino, kad toks sprendimas susijęs su Baltijos uostų tarifų politika. BNK skaičiavimais, per Lietuvą bus gabenami du milijonai tonų naftos produktų, o per kaimyninių Latvijos ir Estijos uostus — keturi milijonai tonų.

  Dar šia tema

  Skvernelis: Lietuva nori Baltarusiją paversti "demokratine šalimi"
  Lietuva ir Baltarusija nusprendė padidinti tranzitinių krovinių apimtis
  Ekspertas: Lietuva visomis jėgomis stengiasi Baltarusiją paversti "lojalia kaimyne"
  Zelenskis teigė, kad tarp Ukrainos ir Baltarusijos nėra sienų
  Tegai:
  Baltarusija, Klaipėdos nafta

  Svarbiausios temos