16:44 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  48

  Finansų ministerija pateikė derinti naujus mokestinius pakeitimus, pagal kuriuos kitąmet siūloma padidinti akcizus bei kitus mokesčius

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Finansų ministerija siūlo nuosaikiai padidinti akcizų tarifus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliams, žemės ūkio veikloje naudojamiems gazoliams ir kaitinamojo tabako produktams, rašoma ministerijos pranešime.

  Dėl šių pakeitimų, jei jiems bus pritarta Seime, 0,5 litro stipraus gėrimo vidutiniškai galėtų pabrangti apie 0,45 euro, 1 litro benzino kaina galėtų padidėti apie 0,04 euro, 1 litro gazolių ir žemės ūkio veikloje naudojamų gazolių — apie 0,03 euro, o 20 vienetų pakelis kaitinamojo tabako produktų — apie 0,33 euro. Papildomų biudžeto pajamų tai sudarytų 53,5 mln. eurų.

  Taip pat parengtas nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo projektas, kuriuo siūloma plėsti fizinių asmenų nekomercinės paskirties nekilnojamojo turto apmokestinimo bazę. Siūloma dabar galiojančią 220 tūkst. Eur neapmokestinamąją vertę sumažinti iki 100 tūkst. eurų. Mokestį mokėtų apie 37 tūkst. asmenų, iš jų — apie 26 tūkst. Vilniuje. Dėl šių pakeitimų, valstybės biudžetas papildomai gautų apie 8 mln. Eur per metus.

  Taip pat siūlomi pakeitimai, susiję su mokesčio apskaičiavimu žemės ūkio paskirties žemei. Siūloma padidinti žemės vertę mažinantį koeficientą nuo 0,35 iki 0,5. Nesikeistų tai, jog ir toliau dėl lengvatų ir mokesčio tarifų taikymo spręstų pačios savivaldybės. Savivaldybių biudžetams tai galėtų atnešti iki 7 mln. eurų papildomų pajamų.

  Be to, siūloma padidinti koeficientą, taikomą apskaičiuojant komandiruočių kompensacijas (neapmokestinamus dienpinigius) nuo 1,3 iki 1,5 (x MMA). Tuo siekiama, kad darbo užmokestis, nuo kurio skaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis (GPM) ir socialinio draudimo įmokos, nebūtų pakeičiamas neapmokestinamais dienpinigiais, taip prisidedant prie darbuotojų socialinių garantijų didinimo.

  Taip pat iš esmės pritariama Seimo narių registruotam GPM įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siūlomas mažesnis NPD didėjimas 2020–2021 metais ir didesnis progresinis GPM tarifas (32 proc. vietoje 27 proc., kaip numatyta Koalicijos sutartyje). Tai pajamas iš GPM padidintų 78 mln. eurų.

  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse
  © Sputnik
  Mokesčių tarifai Europos Sąjungos šalyse

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos valdžia išleido nereikalingiems "Javelin" mokesčių mokėtojų pinigus
  VMI: turgavietės sulauks mokesčių inspektorių vizitų
  Skvernelis prognozuoja griežtesnius NT ir transporto mokesčius
  Dalis parlamentarų nepritaria metinio automobilių taršos mokesčio įvedimui
  Tegai:
  pajamos, biudžetas

  Svarbiausios temos