06:56 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Vyksta derybos dėl paslaugų teikimo. Remiantis sutarties sąlygomis, Lietuvos įmonė turės sukurti bendrovę kitoje šalyje

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Lietuviškos naftos ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorė "Klaipėdos nafta" derasi su Brazilijos įmone "Gás Natural Açu" (GNA) dėl paslaugų "Asu" SGD terminale.

  Jei sutartis bus sėkmingai sudaryta, Lietuvos įmonė pasinaudos savo žiniomis ir patirtimi, kad užtikrintų sklandų SGD terminalo "Asu" darbą, praneša "Klaipėdos naftos" spaudos tarnyba.

  Pagal susitarimą, KN sukurs įmonę Brazilijoje, kuri teiks šias paslaugas.

  "Šiuo metu dėl terminalo operatoriaus paslaugų teikimo su GNA vyksta produktyvios derybos. Dar anksti prognozuoti, kada galėtų būti pasiektas susitarimas, tačiau dedame visas pastangas užsitikrinti ir iš anksto atlikti visus pasirengiamuosius namų darbus, kad sėkmės atveju galėtume iškart susitelkti ties paslaugų naujam klientui teikimu", — sako KN generalinio direktoriaus pareigas einantis Darius Šilenskis.

  Gamtinių dujų jėgainių parko ir "Asu" SGD terminalo projektą sudaro dvi gamtinių dujų jėgainės, kurių bendra galia yra trys gigavatai, taip pat SGD importo terminalas, kurio pakartotinio dujinimo pajėgumas yra 21 tūkst. kubinių metrų dujų per dieną.

  KN jau bendradarbiauja su įmonėmis, plėtojančiomis SGD projektus Lotynų Amerikoje. 2015 metais įmonė laimėjo konsultacijų paslaugų konkursą Kartachenos uoste, Kolumbijoje.

  Anksčiau KN kartu su Japonijos bendrovėmis "Mitsui O.S.K Lines" ir "Osaka Gas" pateikė savo pasiūlymą dėl Kipro SGD terminalo plėtros. Lietuvos įmonė tikėjosi, kad jei pasiseks, "Klaipėdos nafta" taps didžiausiu plūduriuojančių terminalų operatore ES, tačiau bendrovei nepavyko laimėti konkurso.

  Dar šia tema

  Lietuva nori padidinti JAV SGD atsargas
  EK finansuos Lietuvos-Latvijos dujotiekio pajėgumų didinimo projekto statybas
  Tegai:
  Brazilija, SGD terminalas, Klaipėdos uostas

  Svarbiausios temos