15:07 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Tanklaivis "Arctic Aurora" penktadienį atvyko į Klaipėdą iš Norvegijos Melkojos uosto, kur yra kompanijos "Equinor" gamykla

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko didelė suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija iš Norvegijos naujaisiais dujų metais.

  Portalo Marinetraffic.com duomenimis, tanklaivis "Arctic Aurora" įplaukė į Klaipėdos uostą ankstų ketvirtadienio rytą. Šiuo metu laivas stovi prie SGD terminalo.

  Tanklaivis atvyko iš Norvegijos Melkojos uosto, kur yra kompanijos "Equinor" gamykla. Pagal terminalo operatoriaus "Klaipėdos nafta" grafiką, dujovežis pristatė SGD partiją, kurios tūris siekia 138 tūkstančius kubinių metrų.

  Kam skirtas krovinys, nepranešama. Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex", kartais — Estijos koncernas "Eesti Energia".

  Daugiausia Lietuva SGD gauna iš Norvegijos, tačiau nuo pavasario reguliariai atkeliauja ir nedidelės partijos su rusišku kuru. Praėjusį mėnesį pirmą kartą iš Rusijos buvo atvežtas didelės talpos SGD krovinys. Lietuvos valdžia atvirai neskelbia apie sutartį su Rusijos "Novatek", bet toliau kalba apie "energetinę nepriklausomybę".

  Vilnius 2014 metais pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje neva tam, kad atsikratytų Rusijos korporacijos "Gazprom" monopolijos. Jo išlaikymas apsieina šaliai nepigiai. "Klaipėdos nafta" kasmet moka 60 milijonų eurų už dujų saugyklos nuomą iš Norvegijos. Tačiau valdžia nusprendė terminalą išpirkti po 2024 metų.

  Lietuvos valdžia taip pat teigia, kad gauna "mėlynąjį kurą" iš JAV, tačiau kai kurie ekspertai tuo abejoja ir pabrėžia, kad buvo tik keli vienkartiniai pristatymai.

  Dar šia tema

  Energetikas: nuolatiniai JAV SGD pirkimai nulems Lietuvos ekonomikos nuostolius
  Amerika "mūsų viskas": Lietuvos energetinė politika pilna tuščių lūkesčių
  Lietuviška įmonė derasi dėl SGD terminalo Brazilijoje eksploatavimo
  Tegai:
  Lietuva, Klaipėdos uostas, SGD

  Svarbiausios temos