00:48 2020 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1108
 • RUB68.2495
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Įmonėje pradedamos gaminti išmaniosios keleivių saugumo ir pagalbos vairuotojui sistemos: durų ir sėdynių kontrolės elementai, langų tamsinimo, apšvietimo, greičio palaikymo sistemos ir jutikliai

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Gitanas Nausėda dalyvavo Vokietijos "Continental" gamyklos atidaryme ir davė startą pirmajai gamybos linijai, rašoma Prezidentūros pranešime.

  Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje įsikūrusioje įmonėje pradedamos gaminti išmaniosios keleivių saugumo ir pagalbos vairuotojui sistemos: durų ir sėdynių kontrolės elementai, langų tamsinimo, apšvietimo, greičio palaikymo sistemos ir jutikliai.

  Lietuvai tai išties istorinė akimirka — atidaroma automobilių pramonės gamykla yra vienas didžiausių investicinių projektų Lietuvoje per pastaruosius 20 metų. "Continental" iki 2021 metų į gamyklą Kaune žada investuoti daugiau nei 95 mln. eurų ir sukurti daugiau nei 1000 gerai mokamų darbo vietų aukštos kvalifikacijos darbuotojams.

  Pasak šalies vadovo, Kaunas yra puiki vieta moderniausiai automobilių elektronikai gaminti, nes tai šiuolaikinis pramonės regionas su puikia infrastruktūra ir inžineriniu pasirengimu.

  "Įmonė "Continental", didelė ir pripažinta rinkos žaidėja, pasirinkusi leisti šaknis būtent čia, rodo pavyzdį kitiems gamintojams", — sakė Nausėda sveikinamojoje kalboje.

  Prezidento teigimu, ši investicija į Lietuvą atkeliauja visai automobilių pramonei ypač svarbiu metu, kai autonominis vairavimas, elektronikos galimybės ir kitos naujos tendencijos didina transporto priemonių elektronikai ir papildomoms saugumo priemonėms keliamus reikalavimus.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuva Rygos elgesį tranzito klausimu laiko išdavyste
  Nausėda pasveikino Sinkevičių su sėkmingu pasirodymu EP
  Lietuva 2020 metais gynybai planuoja skirti daugiau nei 2% BVP
  Tegai:
  saugumas, keleivai, įmonės

  Svarbiausios temos