09:03 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Per tris ketvirčius buvo suvartota 15,2 TWh dujų, o į kaimynines Baltijos šalis buvo transportuota 4,2 TWh gamtinių dujų

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Dujų suvartojimas padidėjo dešimčia procentų, o dujų pardavimas į kaimynines Baltijos šalis beveik padvigubėjo, praneša gamtinių dujų perdavimo bendrovė "Amber Grid".

  Šalyje sunaudota 16,7 teravatvalandžių (TWh) gamtinių dujų, prieš metus šie skaičiai buvo lygūs 15,2 TWh. Į Latviją ir Estiją buvo gabenama 4,2 TWh, tai yra dvigubai daugiau nei 2018 metais.

  Į Kaliningrado sritį per Lietuvą buvo nugabenta 18,3 TWh gamtinių dujų. Šis skaičius dešimčia procentų mažesnis nei pernai (20,4 TWh). Anot "Amber Grid", sumažėjimą lėmė šiltesni orai žiemą, taip pat metų pradžioje atlikti testavimo darbai Kaliningrado SGD terminale.

  Per devynis šių metų mėnesius iš Klaipėdos terminalo buvo tiekta 56,5 proc. dujų, o vamzdynais iš Baltarusijos ir Latvijos — 43,5 proc. viso įleisto dujų kiekio, skirto vartotojams Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse. Per Klaipėdos SGD terminalą tiekiamų dujų kiekis buvo 76 proc. didesnis.

  Gamtinės dujos į Lietuvą tiekiamos per SGD terminalą Klaipėdoje, o iš Rusijos per Baltarusiją ir Latviją. Ryga šaltuoju metų laiku taip pat gauna dujas iš Inčukalnio dujų saugyklos. Manoma, kad užbaigus dujotiekį tarp Lietuvos ir Lenkijos, atsiras kitas alternatyvus dujų šaltinis.

  Daugiausia SGD į Lietuvą atkeliauja iš Norvegijos, o nuo šių metų — ir iš Rusijos. Lietuvos valdžia atvirai nepaskelbė apie sutartį su Rusijos "Novatek", tačiau pristatymai buvo reguliarūs nuo pavasario.

  Dar šia tema

  "Amber Grid" paragino rangovus tikrinti darbuotojų blaivumą
  "Amber Grid" dalyvaus vystant Europos "žaliųjų" dujų kilmės garantijų mainų sistemą
  "Amber Grid" paskelbė apie dujų transportavimo kainų sumažėjimą 2020 metais
  Tegai:
  Lietuva, Amber Grid, gamtinės dujos

  Svarbiausios temos