12:50 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Klaipėdos nafta, archyvinė nuotrauka

  "Klaipėdos nafta" įsteigė dukterinį SGD terminalą Brazilijoje

  © Photo : Lietuvos Respublikos energetikos ministerija
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Oficialus naujosios įmonės pavadinimas — "SGD SPB", jos įstatinį kapitalą sudaro 25 tūkst. eurų. Vadovas yra KN finansų direktorius Jonas Lenkšas

  VILNIUS, spalio 14 — Sputnik. Naftos produktų ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė Lietuvoje "Klaipėdos nafta" įsteigė dukterinę įmonę SGD terminalo projektui Brazilijoje. Tai liudija Registrų centro duomenys.

  Oficialus naujos bendrovės pavadinimas — "SGD SPB". Ji buvo įkurta spalio 9 dieną. Bendrovės vadovas — KN finansų direktorius Jonas Lenkšas.

  Įstatinį kapitalą sudaro 25 tūkst. eurų.

  Anksčiau KN generalinio direktoriaus pareigas einantis Darius Šilenskis teigė, kad Lietuvos įmonė derasi su Brazilijos įmone "Gás Natural Açu" (GNA) dėl paslaugų SGD terminale Asu mieste.

  Gamtinių dujų jėgainių parko ir "Asu" SGD terminalo projektą sudaro dvi gamtinių dujų jėgainės, kurių bendra galia yra trys gigavatai, taip pat SGD importo terminalas, kurio pakartotinio dujinimo pajėgumas yra 21 tūkst. kubinių metrų dujų per dieną.

  Anksčiau KN kartu su Japonijos bendrovėmis "Mitsui O.S.K Lines" ir "Osaka Gas" pateikė savo pasiūlymą dėl Kipro SGD terminalo plėtros. Lietuvos įmonė tikėjosi, kad jei pasiseks, "Klaipėdos nafta" taps didžiausia plūduriuojančių terminalų operatore ES, tačiau bendrovei nepavyko laimėti konkurso.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik /
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  Energetikas: nuolatiniai JAV SGD pirkimai nulems Lietuvos ekonomikos nuostolius
  Sudrausminti tarnus: JAV primena Lietuvai apie jų SGD pirkimus
  Lietuva gavo pirmąjį SGD krovinį naujaisiais dujų metais
  Tegai:
  SGD terminalas, Brazilija, SGD, Klaipėdos nafta, Lietuva

  Svarbiausios temos