03:03 2020 Birželio 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Visas avansines išmokas planuojama išmokėti spalio mėnesį, o nuo gruodžio 1 dienos ūkininkų sąskaitos bus papildytos likusia išmokų dalimi

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Šiandien ūkininkams pradedama mokėti tiesioginių išmokų avansinę dalį — 313 mln. eurų, skelbia Žemės ūkio ministerija.

  Europinis vilkas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Pažymėta, kad tiesioginių išmokų avansas sudarys 70 proc. tiesioginių išmokų dalies, o pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę "Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių" 85 proc. skirtos paramos sumos.

  Taip pat avansinių išmokų sulauks pareiškėjai, ūkininkaujantys nederlingose žemėse.

  Šiemet paraiškas gauti išmokas už deklaruotas žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei gyvulius pateikė 124 tūkst. ūkininkų, iš kurių 74 tūkst. kreipėsi paramos pagal KPP priemonę "Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių". Tačiau nemaža dalis pateikusių pagal šią priemonę paraiškas ūkininkų nelaiko gyvulių, todėl išmokas gaus tik 48 tūkst. paramos gavėjų.

  Planuojama, kad 280 mln. eurų tiesioginių išmokų avansas pasieks iki 99 proc. pareiškėjų. Tuo tarpu pagal KPP priemonę "Išmokos už vietoves, kuriose yra gamtinių ar kitų specifinių kliūčių" 33 mln. eurų avansas bus išmokėtas iki 96 proc. ūkininkaujančių nederlingose žemėse pareiškėjų.

  Nacionalinė mokėjimo agentūra praneša, kad visas avansines išmokas planuojama išmokėti spalio mėnesį, nes jau atlikta didžioji dauguma būtinų patikrinimų.

  Pažymėta, kad avansinių išmokų sulauks ūkininkai, kurių pateiktose paraiškose nebuvo nustatyta neatitikimų ar jie buvo išspręsti. Tačiau, jei pavyzdžiui, pareiškėjai žalinimo atitikčiai skirtuose plotuose augina azotą kaupiančius augalus (taikomas reikalavimas suarus šiuos plotus apsėti iki einamųjų metų lapkričio 1 d. arba palikti nesuartus bent iki einamųjų metų gruodžio 1 d.), avansinės išmokos pagal žalinimo schemą nebus mokamos. 

  Nuo gruodžio 1 dienos pareiškėjų sąskaitos bus papildytos likusia minėtų išmokų dalimi.

  Dar šia tema

  Jaunieji ūkininkai iš valstybės gaus 40 tūkst. eurų paramą
  Lietuvos ūkininkai skundžiasi vilkų išpuoliais prie namų
  Tegai:
  išmokos, ūkininkas

  Svarbiausios temos