16:46 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  258

  Vidutiniškai Europos Sąjungoje metinė infliacija rugsėjį sudarė 1,2 proc., Lietuvoje šis rodiklis pasiekė 2 proc.

  VILNIUS, spalio 16 — Sputnik. Šių metų rugsėjo mėnesį metinė infliacija sudarė 2 proc., praneša Eurostat.

  Remiantis statistikos duomenimis, palyginti su rugpjūčio mėn., Lietuvoje vartotojams taikomos kainos kilo 0,9 proc.

  Kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje infliacija atitinkamai sudarė 2,3 ir 2,2 proc.

  Vidutiniškai ES metinė infliacija rugsėjį sudarė 1,2 proc., euro zonoje — 0,8 proc. Savo ruožtu, palyginti su 2019 metų rugpjūčiu, rugsėjo mėnesį vartotojams taikomos kainos ES ir euro zonoje padidėjo 0,2 proc.

  Infliacija buvo užfiksuota visose ES šalyse, išskyrus Kiprą ir Portugaliją, kur vartotojams taikomų kainų lygis per metus sumažėjo atitinkamai 0,5 ir 0,3 proc.
  Didžiausia metinė infliacija rugsėjo mėnesį ES šalyse užfiksuota Rumunijoje — 3,5 proc., mažiausia — Graikijoje, Ispanijoje ir Italijoje — 0,2 proc.

  Kaip anksčiau pranešė Sputnik Lietuva, rugpjūčio mėnesį metinė infliacija sudarė 2,6 proc. Tam daugiausia įtakos turėjo daržovių, elektros energijos, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, mėsos ir jos produktų, tabako gaminių, farmacijos gaminių kainų padidėjimas bei kietojo kuro, degalų ir tepalų, šilumos energijos kainų sumažėjimas.

  Kaip rodo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ataskaita, šiais metais Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) išaugs 3,4 proc., o 2020 metais sulėtės iki 2,7 proc. Vidutinė metinė infliacija šiais metais Lietuvoje turėtų sudaryti 2,3 procento, o kitais metais — 2,2 procento.

  Rugsėjį Finansų ministerija paskelbė, kad šalies ekonomika 2019–2022 metais sulėtės. Ministerija pažymėjo, kad vartojimą palaikys stipri gyventojų perkamoji galia, darbo užmokestis viešajame sektoriuje augs sparčiau nei privačiajame, infliacija išliks nuosaiki.

  Dar šia tema

  LB: Lietuvą pasieks pasaulio ekonomikos darganos
  Rugpjūtį metinė infliacija sudarė 2,6%
  TVF prognozuoja Lietuvai didžiausią ekonomikos augimą Baltijos šalyse
  Tegai:
  infliacija, Lietuva

  Svarbiausios temos