03:20 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Naujaisiais dujų metais tai yra jau ketvirtasis suskystintų gamtinių dujų krovinys, atkeliavęs į Klaipėdos terminalą

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Į Lietuvą atvyko suskystintų gamtinių dujų partija iš Norvegijos gamyklos "Equinor". Dujas atgabeno tanklaivis "Arctic Princess".

  Kaip praneša portalas Marinetraffic.com, tanklaivis įplaukė į Klaipėdos uostą ankstų antradienio rytą ir sustojo prie vietinio SGD terminalo.

  Pagal terminalo operatoriaus "Klaipėdos nafta" grafiką, dujovežis pristatė SGD partiją, kurios tūris siekia 138 tūkstančius kubinių metrų. Kam skirtas krovinys, nepranešama.

  Nuo naujųjų dujų pradžios Klaipėdos SGD terminalas jau priėmė keturis krovinius — du iš Norvegijos ir du iš Rusijos "Novatek" gamyklos Vysocke.

  Daugiausia Klaipėdos SGD terminalo paslaugomis naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex", kartais — Estijos koncernas "Eesti Energia".

  Lietuva 2014 metais pastatė savo suskystintų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje neva tam, kad atsikratytų Rusijos korporacijos "Gazprom" dujų monopolijos. Tačiau jo išlaikymas apsieina šaliai nepigiai. "Klaipėdos nafta" kasmet moka 60 milijonų eurų už dujų saugyklos nuomą iš Norvegijos. Valdžia nusprendė terminalą išpirkti po 2024 metų.

  Dar šia tema

  Į Klaipėdą atplaukė nedidelis SGD krovinys iš Vysocko
  Latvijoje gali atsirasti Lietuvos SGD terminalo "konkurentas"
  Ar yra kitų perspektyvų: ekspertas papasakojo, ko laukia JAV SGD Europoje
  Didina pirkimus: Lietuva per savaitę gavo antrą SGD krovinį iš Rusijos
  Tegai:
  SGD, Norvegija, Lietuva

  Svarbiausios temos