02:59 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Lietuva jau parodė japonams, kas ji yra technologijų verslo prasme, todėl mažai tikėtina, kad Nausėda sugebės sudominti Tokijaus investuotojus, mano ekonomistas Aleksandras Nosovičius

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda vargu ar sugebės pritraukti į šalį investuotojų iš Japonijos, interviu Sputnik Lietuva pareiškė politikos analitikas ir ekonomistas Aleksandras Nosovičius.

  Anksčiau Nausėda pareiškė, kad Lietuva gali tapti "tiltu" tarp Europos Sąjungos ir Japonijos kompanijų, kurios dirba finansinių technologijų ir inovacijų srityje.

  Nausėda paragino didžiausios Japonijos bendrovės "Rakuten" vadovą Hirošį Mikitanį apsvarstyti investicijų Lietuvoje galimybes, konkrečiai — atidaryti biurą ir internetinės bankininkystės paslaugų centrą.

  Prezidentas pareiškė, kad dėl Lietuvos Japonija galės žengti pirmuosius žingsnius į ES rinką, nes respublika, pasak jo, turi "palankias sąlygas plėtoti finansines technologijas".

  Ekonomistas Nosovičius savo ruožtu papasakojo, kad japonai nepamiršo Lietuvos nesėkmės Visagino atominės elektrinės projekte, todėl apie rimtus projektus negali būti nė kalbos.

  "Kalbant apie technologijų verslą, didžiausia Lietuvos nesėkmė aukštos moksliškai intensyvios pramonės srityje susijusi būtent su Japonija, nes didžiausias posovietinės Lietuvos infrastruktūros projektas — Visagino atominės elektrinės (AE) projektas — buvo skirtas bendradarbiauti su Japonijos gamintojais. Lietuvos konservatorių vyriausybė planavo sukurti savo atominę elektrinę vietoj sovietinės ir pritraukė japonų kompaniją "Hitachi". Šis projektas baigėsi fejeriška nesėkme. Jo buvo atsisakyta net brėžinių, kartoninių maketų etape. Ši istorija parodė, kokia yra Lietuva technologijų verslo prasme", — priminė ekspertas.

  Anot jo, po to "Japonija paliko Lietuvą", tačiau nei Japonijos valdžia, nei verslas nepamiršo šios istorijos.

  "Aš labai abejoju, kad ponas Nausėda gali sudominti Tokiją — japonai turi labai gerą atmintį ir gerai išmano istoriją bei geografiją. Jie, kitaip nei Baltijos šalių politikai, sugeba pažiūrėti į žemėlapį. Ir japonai turi tą pačią mintį apie lietuviškus pasiūlymus, kaip ir kinai, kai Baltijos šalys siūlo bendradarbiavimą tranzito srityje: kaip tai bus galima pasiekti apeinant Eurazijos ekonominę sąjungą ir Rusiją? Nes būtent jos skiria Lietuvą ir Japoniją. Aš darau išvadą, kad Nausėdos kalba Tokijuje yra tuščias oro virpinimas. Tai supranta ir japonai, ir Nausėda", — pareiškė ekonomistas.

  Dar šia tema

  Nausėda deda viltis į Japonijos patirtį BRELL ir "Rail Baltica" srityse
  Lietuva tikisi pritraukti į Klaipėdos uosto plėtrą Japonijos investuotojus
  Nausėda Japonijoje pasakojo apie Astravo AE keliamą "grėsmę"
  Nausėda su sutuoktine dalyvavo Japonijos imperatoriaus inauguracijos ceremonijoje
  Tegai:
  atominė elėktrinė (AE), Japonija, Lietuva

  Svarbiausios temos