11:28 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  JAV Lietuvos ir kitų šalių atžvilgiu elgiasi iš jėgos pozicijos ir nori parodyti, kad diktuoja savo sąlygas Europai. ES valstybės narės turėtų susimąstyti apie tokio bendradarbiavimo pasekmes, mano ekspertas Michailas Beliajevas

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Įvesdamos muitus prekių importui iš Europos Sąjungos JAV veikia Lietuvos ir kitų šalių atžvilgiu iš jėgos pozicijos, teigė Rusijos strateginių tyrimų instituto ekspertas Michailas Beliajevas interviu Sputnik Lietuva.

  Anksčiau JAV įvedė muitus prekių importui iš ES už beveik 7,5 milijardo JAV dolerių. Šis sprendimas turės įtakos ir Lietuvai — 25 procentai muitų bus taikomi visiems šalyje pagamintiems pieno produktams.

  Lietuvos perdirbėjai baiminasi, kad sumažės gamyba ir kris pieno supirkimo kainos, o dėl to ūkininkai turės naujų nuostolių.

  "Darydamos įtaką Lietuvai 25 procentų muitu, visų pirma, JAV nori parodyti, kad jos diktuoja sąlygas Europai, be to, ne tik jos centrinėms ir dominuojančioms šalims, tokioms kaip Vokietija, bet ir mažoms Vakarų Europos šalims, ypač toms, kurias jos vertina kaip savo strateginį placdarmą Rusijos atžvilgiu", — pažymėjo ekspertas Beliajevas.

  Ekspertas pridūrė, kad tokiu būdu Vašingtonas nori dar labiau paveikti tas valstybes, kurios, kaip mano Amerikos valdžia, gali "tapti nepaklusnios".

  "Ir štai tai yra pati svarbiausia pamoka, kurios šalys turėtų pasimokyti iš savo santykių su JAV. Tai reiškia, suprasti, koks yra JAV veiksmų pobūdis, kokios yra tokių santykių su JAV pasekmės, ir galiausiai padaryti išsamias ir naudingas išvadas savo šaliai, kad suprastų, su kuo verta palaikyti santykius, o su kuo, galbūt, nereikia jau taip glaudžiai bendradarbiauti. O gal net tam tikru mastu perorientuoti savo užsienio politikos vektorius", — apibendrino jis.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Vokietijos ir Amerikos santykiai "pasiekė dugną"
  Ekspertas pakomentavo JAV ir ES prekybos ginčų paaštrėjimą
  Ekspertas: gera valia ES ir JAV ekonominiuose santykiuose baigėsi
  Nauja pasaulio netvarka. Kas kaltas ir ką daryti
  Tegai:
  Lietuva, JAV, sankcijos, muitai

  Svarbiausios temos