18:08 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Elektros perdavimo linijos

  Paaiškėjo, kiek Rusija uždirbo iš elektros tiekimo Lietuvai

  © Depositphotos/ Igrik
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (79)
  90 0 0

  Per devynis šių metų mėnesius eksportas į Lietuvą sudarė daugiau nei keturis milijardus kilovatvalandžių

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Dėl eksporto į Lietuvą ir Suomiją apimties padidėjo energetikos kontroliuojančiosios bendrovės "Inter RAO" įplaukos. Tai liudija bendrovės ataskaitos duomenys.

  Per devynis šių metų mėnesius bendrovės pajamos siekė 40 milijardų rublių (daugiau nei 562 milijonus eurų), tai yra 4,8 milijardo rublių daugiau nei per tą patį laikotarpį pernai. Tuo tarpu pajamos iš elektros energijos eksporto siekė 33,6 milijardo rublių (daugiau nei 472 milijonus eurų). Šis skaičius yra beveik 36 procentais didesnis už rodiklį per devynis praėjusių metų mėnesius.

  Bendrovės duomenimis, tai yra susiję su elektros energijos tiekimų padidėjimu ir pardavimo kaina Lietuvoje ir Suomijoje.

  Pažymima, kad eksporto į Lietuvą apimtis per devynis šių metų mėnesius padidėjo 50,1 procento ir sudarė 4,360 milijardo kilovatvalandžių. Pristatymai į Suomiją išaugo dešimčia procentų — iki 5,238 milijardo kilovatvalandžių.

  Tuo pat metu "Inter RAO" iš Lietuvos importavo 0,043 milijardo kilovatvalandžių elektros energijos, tai yra 5,3 procento daugiau nei per devynis 2018 metų mėnesius.

  Eksporto ir importo dinamiką lėmė pristatymų į Suomiją ir Lietuvą augimas dėl kainų kilimo "NordPool" biržoje, taip pat elektros importo iš Kazachstano sumažėjimas dėl ​​rinkos konjunktūros.

  Baltijos šalių pasitraukimas iš BRELL

  Lietuva, Latvija ir Estija iki 2025 metų planuoja išeiti iš BRELL energijos žiedo. Jos paaiškina savo poziciją noru užtikrinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos. Atitinkamas susitarimas buvo pasirašytas tarp Baltijos šalių, Europos Komisijos ir Lenkijos.

  Planuojama, kad Baltijos šalys bus prijungtos prie Europos elektros sistemos per Lenkiją ― per jau sukurtą "LitPol" jungtį ir "Harmony link" jūrinį kabelį, kurį planuojama pastatyti.

  Ekspertai ne kartą pabrėžė, kad atsijungimas nuo BRELL nesuteiks jokios ekonominės naudos Baltijos šalims, atvirkščiai, lems per aukštus tarifus paprastiems gyventojams.

  Branduolinės energetikos ekspertas Aleksejus Anpilogovas pažymėjo, kad priėmusios sprendimą pasitraukti iš BRELL, Baltijos šalys tapo energetiškai priklausomos nuo Skandinavijos šalių, o alternatyvūs energijos šaltiniai joms yra brangesni nei rusiškas kuras.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (79)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvoje nėra išteklių jos keistoms energetinėms avantiūroms
  Ekspertas: Lietuvos planai užkirsti kelią energijai iš Astravo AE nerealūs
  Gruzijos karo pabėgėlių stovyklose — lietuviškos saulės elektrinės
  Vyriausybė pritarė lėšų radioaktyviujų atliekų atliekynui kaupimo planui
  Tegai:
  elektra, Lietuva, Rusija, Baltijos šalys

  Svarbiausios temos