03:22 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Ministerija mano, kad siūlomas gazolio akcizo tarifas yra neproporcingai didelis ir turės neigiamos įtakos Lietuvos ūkininkams

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Seimo Kaimo reikalų komitetas atmetė Lietuvos finansų ministerijos siūlymą padidinti gazolio akcizą iki 81 euro už tūkstantį litrų ir pasiūlė jį sumažinti iki 60 eurų. Apie tai praneša Lietuvos Seimo spaudos tarnyba.

  Tame pačiame posėdyje komitetas svarstė ir Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos pateiktą pataisą, pagal kurią žemės ūkyje naudojamo gazolio akcizą siūloma padidinti iki 146 eurų už tūkstantį litrų. Komitetas analogiškai pasiūlė nustatyti 60 eurų už tūkstantį litrų akcizą.

  Komiteto teigimu, siūlomas akcizo tarifas yra neproporcingai didelis.

  Lietuvos žemės ūkio ministras Andrius Palionis mano, kad staigus akcizo padidinimas gazoliams neigiamai paveiks ūkininkus ir gali lemti žemės ūkio produktų brangimą.

  "Seimo nariai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad tiesioginės išmokos ūkininkams nedidėjo, o 2013 metais Europos Vadovų Tarybos duotas pažadas, kad mažiausia tiesioginė išmoka 2020 metais bus 196 eurai, nebus įgyvendinta, todėl papildoma išlaidų našta tik slėgs ūkininkų pečius, tačiau neduos teigiamo rezultato. Manau, kad akcizo tarifo didinimas nėra proporcingas", — ministro žodžius cituoja respublikos Žemės ūkio ministerijos spaudos tarnyba.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Lietuvos finansų ministras Vilius Šapoka pasiūlė padidinti akcizus etilo alkoholiui, benzinui, gazoliui, žemės ūkio paskirties gazoliams ir tabako gaminiams, taip pat panaikinti lengvatą šildymui skirtiems gazoliams. Tokiu būdu į valstybės biudžetą buvo planuojama pritraukti beveik 68,3 milijono eurų 2020 metais.

  Šią vasarą Lietuvą ištiko stichinė sausra. Kai kurie ekspertai pažymėjo, kad šiemet nuostoliai žemės ūkio ir kituose sektoriuose bus reikšmingi net palyginti su praėjusiais metais, kai sausra buvo sunkesnė ir apėmė 24 savivaldybes.

  Ekspertas Aleksejus Iljaševičius pažymėjo, kad Lietuvos ūkininkų nuostolių neskuba kompensuoti nei Lietuvos vyriausybė, nei Briuselis. Anot jo, 2021 metais ES sumažins subsidijas Baltijos šalims, o tai pirmiausia paveiks šių šalių žemės ūkio plėtrą. Naujausi Lietuvos vadovybės sprendimai taip pat neskatina šios srities plėtros. Anot eksperto, dėl to susidaro įspūdis, kad Lietuvos žemės ūkio gamintoją "lengviau pribaigti, nei pastatyti ant kojų".

  Dar šia tema

  Lietuvos ūkininkai skundžiasi vilkų išpuoliais prie namų
  Lietuvai nepatiko ES biudžeto siūlymai dėl išmokų ūkininkams
  Ūkininkams pradedama mokėti tiesioginių išmokų avansinė dalis
  Tegai:
  Lietuva, akcizas, ūkininkas

  Svarbiausios temos