19:55 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1116
 • RUB77.4378
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Kainos pokyčiui įtakos turėjo išaugusi vėjo elektrinių generacija, sumažėjęs suvartojimas Latvijoje ir Estijoje, taip pat importo galimybės iš žemesnės kainos zonų Skandinavijoje

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Baltijos šalyse praėjusią savaitę sumažėjo elektros energijos kaina. Apie tai pranešė Lietuvos elektros operatoriaus "Litgrid" spaudos tarnyba.

  "NordPool" biržoje vidutinė elektros energijos kaina sumažėjo vienu procentu — iki 36,6 euro už megavatvalandę. Lietuvoje elektros kaina krito trimis procentais — iki 45,3 euro už megavatvalandę, Latvijoje — keturiais (iki 45,3 euro už megavatvalandę), o Estijoje — aštuoniais (iki 44,4 euro už megavatvalandę).

  Elektros energijos kainos sumažėjimą Baltijos šalyse lėmė išaugusi vėjo elektrinių generacija, sumažėjęs suvartojimas Latvijoje ir Estijoje, taip pat importo galimybės iš žemesnės kainos zonų Skandinavijoje, praneša "Litgrid".

  Pažymima, kad tolesnį kainos kritimą apribojo augęs elektros energijos suvartojimas Lietuvoje, vienu procentu kilusi apyvartinių taršos leidimų kaina bei vykdomi planiniai elektrinių remontai Baltijos šalyse, Suomijoje ir Lenkijoje.

  Gamyba vėjo elektrinėse Baltijos šalyse padidėjo 41 procentu, tuo tarpu šiluminių elektrinių ir hidroelektrinių gamyba sumažėjo atitinkamai 23 ir 2 procentais.

  Lietuvoje vietinė elektros generacija augo 8 procentais, augimą labiausiai lėmė 15 procentų augusi vėjo elektrinių generacija. Šiluminių elektrinių gamyba išaugo 5 procentais, hidroelektrinių gamyba — vienu procentu.

  "Litgrid" duomenimis, šiluminėse elektrinėse buvo pagaminta 40 procentų energijos, vėjo elektrinėse — 47 procentai, o hidroelektrinėse — 23 procentai.

  68 procentai Lietuvoje suvartotos energijos buvo importuota: 54 procentai buvo nupirkti iš trečiųjų šalių, 34 procentai buvo gauta iš Švedijos, 11 procentų — iš Latvijos ir iki vieno procento — iš Lenkijos.

  Bendras šalių elektros suvartojimas išliko tolygus praėjusios savaitės suvartojimui ir siekė 534 gigavatvalandes.

  Dar šia tema

  Nuo spalio pradžios — dar daugiau galimybių elektros energiją gaminti patiems
  Lietuvoje smarkiai atpigo elektros energija
  Nausėda pristatė planą, kaip neįsileisti "nesaugios" Astravo AE elektros
  Opozicijai nepavyko "prastumti" nuostatos dėl Astravo AE elektros nepirkimo ES
  Įrenginys iš Ignalinos AE bus panaudotas elektros tinklams sinchronizuoti su ES
  Tegai:
  elektros energija, Latvija, Estija, Lietuva

  Svarbiausios temos