09:26 2020 Liepos 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1200
 • RUB79.6793
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Jei Lietuva, Latvija ir Estija imsis brangių energijos šaltinių plėtros, jos galutinai "paskandins" savo verslą, mano ekonomikos mokslų daktaras Aleksejus Zubecas

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. "Žalioji energetika" yra per brangi Baltijos šalims, interviu Sputnik Lietuva pasakė ekonomikos mokslų daktaras, Finansų universiteto prie Rusijos Federacijos vyriausybės prorektorius Aleksejus Zubecas.

  Anksčiau portalas "Press.lv" pranešė, jog Latvijos ministras pirmininkas Krišjanis Karinšas pareiškė, kad nuo kitų metų lėšos iš ES Sanglaudos fondo bus naudojamos klimato kaitos prevencijai ir ekologinėms investicijoms. Planuojama, kad daugiau kaip 60 procentų būsimo ES finansavimo bus skirta "žaliajai" plėtrai.

  Zubecas pažymėjo, kad "žalioji" darbotvarkė nėra tokia aktuali Baltijos šalims, nes jos turi rasti savo vietą bendroje Europos Sąjungos gamybos ir darbo pasidalijimo sistemoje.

  "Tai gali būti padaryta plėtros, įskaitant daug energijos reikalaujančių gamybos šakų, sąskaita, kurios veiks eksportui į likusią ES dalį. Tai reiškia, kad tai daug energijos reikalaujanti produkcija su nedidele pridėtine verte. Tam reikia turėti galimybę išeikvoti daug energijos, nelabai rūpinantis dėl aplinkos. "Žalioji" darbotvarkė iš tikrųjų yra kilpa, kuri nužudys Baltijos šalių ekonomiką, sumažindama konkurenciją Europos rinkoje", — pasakė jis.

  Amerika "mūsų viskas": Lietuvos energetinė politika pilna tuščių lūkesčių >>

  Zubecas pareiškė, kad išsivysčiusios Europos šalys bando primesti savo aplinkosaugos politiką tokioms valstybėms kaip Baltijos šalys, tačiau tokiu atveju Lietuva, Latvija ir Estija gali visiškai prarasti savo pramonės likučius, nes joms neužteks lėšų brangiai kainuojančiai "žaliajai" energetikai palaikyti.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvoje nėra išteklių jos keistoms energetinėms avantiūroms
  Lietuva stiprins ryšius su Japonija energetikos srityje
  Pjauna Rusijos SGD šaką: valdžia stumia Lietuvą į energetinę aklavietę
  Lietuvoje pasiūlyta kurti "žaliosios" energijos bendrijas
  Tegai:
  Baltijos šalys, energetika

  Svarbiausios temos