04:48 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Lietuvos mokesčių ir BVP santykio vidurkis beveik 10 procentų atsilieka nuo visos ES vidutinio rodiklio

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Pagal pajamų surinkimą iš mokesčių Lietuva užima 25-ą vietą tarp 28 Europos Sąjungos (ES) šalių, skelbiama statistikos agentūros "Eurostat" ataskaitoje.

  Ataskaitoje skelbiama, kad mokesčių ir BVP santykis Lietuvoje 2018 metais siekė 30,5 proc., tuo tarpu ES vidurkis buvo 40,3 proc.

  Blogesni nei Lietuvos rodikliai pagal mokesčių ir BVP santykį yra Airijos (23 proc.), Rumunijos (27,1 proc.) ir Bulgarijos (29,9 proc.).

  Ataskaitoje pažymima, kad tokį Lietuvos rodiklį daugiausia lemia mokesčių struktūra ir šešėlinės ekonomikos lygis.

  Geriausius rodiklius turi Prancūzija (48,4 proc.), Belgija (47,2 proc.) ir Danija (45,9 proc.).

  "Eurostato" duomenimis, pagal santykinį pajamų ir turto apmokestinimą Lietuva užima trečiąją vietą nuo galo. Šių mokesčių ir BVP santykis pernai buvo 5,7 proc., o ES vidurkis siekė 13,2 proc.

  Prieš kelias dienas buvo skelbiama, kad Lietuva užima ketvirtąją vietą pagal mokesčių sistemos konkurencingumą Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

  Šiuo metu Lietuvoje kilo daug diskusijų dėl naujų mokesčių. Aplinkos apsaugos ministerija siūlo įvesti "taršių automobilių" mokestį, Finansų ministerija nori nuleisti neapmokestinamojo nekilnojamojo turto kartelę, o valdantieji nusprendė apmokestinti didesnį kaip 100 mln. eurų finansų įstaigų turtą ir didesnį kaip 50 mln. eurų draudimo įmonių turtą.

  Nuo 2020 metų Lietuva gynybai ketina skirti daugiau nei 2 proc. BVP. Anksčiau Lietuvos krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sakė, kad 2020 metais Vyriausybė planuoja gynybai skirti net 2,02 proc. BVP.

  Dar šia tema

  TVF prognozuoja Lietuvai didžiausią ekonomikos augimą Baltijos šalyse
  Dabar oficialu: pasaulio ekonomika ritasi į bedugnę
  Lietuva pasiekė naują rekordą "Doing Business" reitinge
  Tegai:
  ES, Lietuva, BVP, mokesčiai

  Svarbiausios temos