10:53 2019 Lapkričio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1059
 • RUB70.7748
  Prekybos centras, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje krito vartotojų pasitikėjimo indeksas

  © Sputnik/ Владислав Адамовский.
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  10 0 0

  Statistika rodo, kad vartotojų pasitikėjimo rodiklio mažėjimą daugiausia lėmė pablogėjęs šalies ekonominės padėties perspektyvų vertinimas

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Lietuvoje vartotojų pasitikėjimo rodiklis spalį sumažėjo 3 procentiniais punktais — iki 1 procento, praneša Lietuvos statistikos departamentas. 

  Vartotojų pasitikėjimo rodiklio mažėjimą lėmė neigiami visų jo sudedamųjų dalių pokyčiai. Tačiau didžiausios įtakos turėjo pablogėjęs šalies ekonominės padėties perspektyvų vertinimas.

  Rugsėjį vartotojų pasitikėjimo rodiklis Lietuvoje buvo 4 procentai, o 2018 metų spalį buvo 2 procentiniais punktais žemesnis nei šiais metais.

  Spalį namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vertino truputį blogiau nei rugsėjį: 22 proc. gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis pagerėjo (rugsėjį — 25 proc.). Kas penktas gyventojas (20 proc.), kaip ir rugsėjį mėnesį, teigė, kad jų finansinė padėtis pablogėjo.

  Gyventojų, besitikinčių šalies ekonominės padėties gerėjimo, palyginti su praėjusiu mėnesiu, sumažėjo nuo 33 iki 27 proc., 24 proc. gyventojų manė, kad padėtis blogės (rugsėjį — 17 proc.).

  Spalį, kaip ir prieš metus, 24 proc. gyventojų nurodė, kad per artimiausius 12 mėn. tokiems pirkiniams kaip baldai ar buitinė technika ketina išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn., 19 proc. — mažiau.

  Pragyvenimo išlaidų indeksas Europos šalyse — 2019
  © Sputnik /
  Pragyvenimo išlaidų indeksas Europos šalyse — 2019

  Dar šia tema

  SEB bankas: Lietuvoje didėja automobilių įperkamumas
  Tegai:
  Lietuva

  Svarbiausios temos