07:02 2019 Lapkričio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.6272
  Gazprom, archyvinė nuotrauka

  Lietuva ginčams su "Gazprom" ir "Veolia" išleis milijonus eurų

  © Sputnik / Алексей Даничев
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Energetikos ministerija paprašė finansinės paramos teisinėms paslaugoms už praėjusius ir šiuos metus apmokėti

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Lietuvos energetikos ministerijai skirta apie keturis milijonus eurų advokatų, atstovaujančių Lietuvai ginčuose Vašingtone vykstančiame tarptautiniame investicijų arbitraže su Prancūzijos koncernu "Veolia" ir Stokholmo arbitražo arbitraže su "Gazprom", paslaugoms apmokėti, praneša "Obzor".

  Pinigai ministerijai būtini, kad būtų padengta skola už 2018 metus ir būtų apmokėtos šiemet suteiktos paslaugos. Vyriausybė trečiadienį nusprendė skirti 3,9 mln. iš valstybės vardu pasiskolintų lėšų.

  Lietuvai atstovauja JAV advokatų kontora "Shearman & Sterling". Leidinys pažymi, kad 2018–2020 metais teisininkams iš viso gali prireikti apie 7,5 milijono eurų.

  "Veolia" teigia, kad jos investicijos nukentėjo dėl nesąžiningų Lietuvos politikų ir žinybų, ir reikalauja apie 200 mln. eurų žalos atlyginimo.

  Nuo 2012 metų Vilnius Stokholmo arbitraže bandė įrodyti, kad "Gazprom" dujų tarifai buvo per aukšti, ir reikalavo 1,4 milijardo eurų kompensacijos. Po ketverių metų teismas nutarė, kad pažeidimų nebuvo, tačiau kilo interesų konfliktas, nes Rusijos koncernas buvo ir dujų tiekėjas, ir Lietuvos dujų skirstymo bendrovės "Lietuvos dujos", kuri vėliau buvo reorganizuota, akcijų paketo savininkas.

  Tada Lietuva kreipėsi į Švedijos apeliacinį teismą, kuris šių metų liepą atmetė respublikos prašymą ir įpareigojo atlyginti "Gazprom" bylinėjimosi išlaidas. Vilnius apskundė šį sprendimą Švedijos Aukščiausiajam Teismui. Tikimasi, kad sprendimas bus paskelbtas šių metų pabaigoje.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" pakomentavo "Gazprom" vadovo žodžius apie dujas Ukrainai
  Putinas paragino atsisakyti abipusių pretenzijų su Ukraina dėl dujų
  Ekonomistas: Lietuvai teko rinktis tarp "Achemos" bankroto ir Rusijos SGD
  Tegai:
  "Veolia", Lietuva, Gazprom

  Svarbiausios temos