08:41 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)
  30

  Dabar apribojimai gali atsirasti tik eksploatuojant Rusijos ir Vokietijos dujotiekį, mano ekspertas Jurijus Rykovas

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Sutrukdyti dujotiekio "Nord Stream-2" statyboms nebeįmanoma, tačiau eksploatacijos metu gali įvykti tam tikrų pokyčių, interviu Sputnik Radijui pasakė Energetikos ir finansų instituto Energetikos departamento sektoriaus vedėjas Jurijus Rykovas.

  Anksčiau buvo pranešta, jog pirmasis valstybės sekretoriaus pavaduotojas Džonas Salivanas tikisi, kad JAV pavyks užkirsti kelią Rusijos Federacijai užbaigti dujotiekio "Nord Stream-2" statybą, tačiau jis baiminasi, kad dujotiekio tiesimas bus tokiame etape, kai jo sustabdyti bus jau neįmanoma. Anot jo, rusai turi išteklių ir galimybių užbaigti dujotiekio statybą, ir sankcijų įvedimas jų nesustabdys.

  "Danija suteikį leidimą statyti "Nord Stream-2" ir formaliai niekas jau negali trukdyti. Man atrodo, dažnai pagrindiniai pokyčiai gali įvykti tik tada, kai srautas bus eksploatuojamas. Jei pagal ES energetikos paketą bus nustatyti apribojimai, gali kilti tam tikrų sunkumų. Bet aš manau, kad jau neįmanoma sutrukdyti. Nematau priežasčių, kodėl jie galėtų sutrukdyti. Paskutiniu tikru uždelsimu buvo tik Danija. O kadangi ji davė leidimą, aš nematau jokių kliūčių čia", — pareiškė ekspertas.

  "Nord Stream-2" statybos

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Dujotiekis eis per teritorinius vandenis arba išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines zonas.

  Prieš projektą pasisako JAV ir Ukraina. Vašingtonas ketina skatinti Europos rinką pirkti JAV suskystintas dujas, o Kijevas nenori prarasti pajamų iš Rusijos dujų tranzito. Lietuva, Latvija ir Lenkija, kurios projektą laiko politizuotu, taip pat nepritaria dujotiekio tiesimui.

  Tarp tų, kurie palaiko "Nord Stream-2", yra Vokietija ir Austrija, suinteresuotos patikimu dujų tiekimu į Europą. Norvegija taip pat domisi sėkmingu projekto įgyvendinimu, nes vyriausybė valdo 30 procentų "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų.

  Rusija ne kartą ragino nevertinti dujotiekio kaip įtakos priemonės. Pasak Vladimiro Putino, Maskva projektą traktuoja tik kaip ekonominį.

  Politologas, Sibiro valdybos instituto Politikos ir tarptautinių ryšių fakulteto dekanas Sergejus Kozlovas pareiškė, kad Rusijos dujotiekio dujos yra išgelbėjimas Europai. Jo manymu, JAV turėtų pripažinti, kad joms nepavyko sustabdyti dujotiekio tiesimo.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (269)

  Dar šia tema

  Rusijos energetikos ministras įvertino "Nord Stream-2" perspektyvas Danijos vandenyse
  NATO pareiškė apie JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" žalą
  Buvęs Austrijos ambasadorius įvertino "Nord Stream-2" naudą ES šalims
  Danija pritarė "Nord Stream-2" statybai
  Lietuva dalyvaus "Nord Stream" bylose ES Bendrajame Teisme
  Tegai:
  Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2, Danija

  Svarbiausios temos