06:40 2020 Kovo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Pasak energetikos ministro, Ukraina požeminėse saugyklose yra sukaupusi tokius dujų kiekius, kurie padės jai išgyventi žiemą "be jokio transportavimo ar atsargų"

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Ukraina pasirengusi sustabdyti rusiškų dujų tranzitą, sakė energetikos ministras Aleksejus Orželis, kalbėdamas televizijos laidoje "Svoboda slova" per "ICTV".

  "Mes esame pasirengę situacijai, visų pirma, sustabdyti tranzitą per Ukrainos teritoriją", — sakė jis.

  Anot jo, Ukraina požeminėse saugyklose sukaupė "rekordinį kiekį" mėlynojo kuro — 21,7 mlrd. kubinių metrų. Anot energetikos ministro, tokie rezervai leis šaliai išgyventi šildymo sezoną "be jokio transportavimo ar dujų tiekimo".

  Taip pat, pasak Ukrainos ministro, Kijevas neatmeta tranzito sutarties pasirašymo, nes biudžeto papildymas yra prioritetas. Kaip pažymėjo Orželis, Kijevas dabar bendradarbiauja su Europos partneriais pasirašydamas sutartį su Rusijos kompanija "Gazprom" pagal naujas taisykles.

  Vasarą "Naftogaz" vadovas Andrejus Koboliovas teigė, kad jei Ukraina negalėtų perpumpuoti 20 mlrd. kubinių metrų dujų į savo PDS (požemines dujų saugyklas), tai ją ištiktų žmogaus sukeltos nelaimės. Vasarą sandėlyje buvo 13,8 mlrd. kubinių metrų.

  Tranzito sutartis tarp Rusijos ir Ukrainos baigia galioti šių metų pabaigoje, nauja dar nepasirašyta. Trišalis susitikimas Briuselyje spalio pabaigoje taip pat įvyko be reikšmingos pažangos.

  Pasak eksperto Rostislavo Iščenkos, Ukraina šiame ginče bando tapti auka, kad Vakarai "gailėtųsi" ir priverstų Rusiją įsivelti į konfliktą. Tačiau, pasak politologo, jei tarp Maskvos ir Kijevo prasidės "dujų karas", Europa bet kokiu atveju kaltins Ukrainą, nes ji nesutiko su Rusijos pasiūlytais variantais.

  Savo ruožtu politologas Pavelas Feldmanas pažymėjo, kad jei Kijevas per rekordiškai trumpą laiką nesuderins savo teisės aktų su Europos teisės aktais, sudaryti naują susitarimą bus tiesiog neįmanoma. Jo nuomone, Kijevo elgesys rodo, kad jis situaciją vertina neatsakingai.

  Dar šia tema

  Rusija pasiūlė Ukrainai pratęsti dujų tranzito sutartį
  Kijevas paskelbė, kad Rusijai teks tiekti dujas per Ukrainą
  Tegai:
  dujų tranzitas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos