03:27 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  Šiuo tikslu bendrovės valdyba nusprendė savo vardu kreiptis į Šiaurės investicijų banką dėl paskolos iki 135,5 mln. eurų suteikimo

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. AB "Klaipėdos nafta" valdyba priėmė principinį sprendimą dėl suskystintų gamtinių dujų laivo-saugyklos "Independence" įsigijimo, skelbiama "Nasdaq Baltic" pranešime.

  Pranešime žiniaskliaidai teigiama, kad lapkričio 4 dieną įsigaliojo AB "Klaipėdos nafta" valdybos sprendimas įsigyti nuomojamą suskystintų gamtinių dujų (SGD) laivą-saugyklą "Independence" arba kitą plūduriuojantį suskystintų gamtinių dujų laivą-saugyklą (FSRU) ne vėliau nei iki 2024 metų gruodžio 31 dienos.

  "Bendrovė kreipsis į Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą su pasiūlymais dėl SGD terminalo saugumo papildomos dedamosios prie gamtinių dujų perdavimo kainos mažinimo", — tvirtinama pranešime.

  FSRU įsigijimas būtų finansuojamas paskolomis ir kitomis priemonėmis. Valdybos sprendimas priimtas įgyvendinant Lietuvos Respublikos suskystintų gamtinių dujų terminalo įstatymo nuostatas, pagal kurias SGD terminalo operatorius, įgyvendindamas Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos ir minėto įstatymo nuostatas, ne vėliau kaip iki 2024 metų pabaigos nuosavybės teise įsigyja FSRU ir tampa jos valdytoju.

  Valdyba taip pat nusprendė "Klaipėdos naftos" vardu sudaryti susitarimą su Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl paskolos suteikimo, skolinantis iš NIB iki 135,5 mln. eurų iki 26 metų laikotarpiui.

  Paskola būtų naudojama saugumo dedamosios mažinimui. Planuojama, kad saugumo dedamoji nuo 2020 metų galėtų mažėti apie 27 mln. eurų.

  Be to, "Klaipėdos naftos" vadovybė įpareigota iki 2020 balandžio pabaigos su kredito įstaigomis susitarti dėl finansavimo FSRU išpirkimui, o iki 2021 metų gegužės pabaigos — užsitikrinti atitinkamą valstybės pagalbos suderinimą. 

  Konkretaus FSRU įsigijimo pagrindinės sąlygos ir galutinis sprendimas bus tvirtinami atskirame valdybos posėdyje.

  2014 metais Klaipėdoje pradėjo veikti SGD terminalas. Lietuvos valdžia teigia, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Lietuva SGD laivą-saugyklą nuomojasi iš Norvegijos, ir kasmet "Klaipėdos nafta" už tai moka po 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą valdžia nusprendė išpirkti dujų saugyklą, teigdama, kad terminalas bus naudingas ateityje.

  Daugiausia SGD į Lietuvą atkeliauja iš Norvegijos ir iš Rusijos. Šalies valdžia atvirai nekalba apie sutartis su Rusijos "Novatek", tačiau toliau skelbia apie "energetinę nepriklausomybę".

  Kaip interviu Sputnik Lietuva pažymėjo ekspertas Aleksandras Nosovičius, rusiškų dujų tiekimas — vienintelis būdas Vilniui sustabdyti savo SGD terminalo bankrotą. Be to, ekspertas pabrėžė, kad rusiškas kuras yra naudingas Lietuvai, tačiau apskritai situacija yra absurdiška, nes Lietuva rado "alternatyvą" rusiškoms dujoms SGD iš Rusijos pavidalu.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik /
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  Didina pirkimus: Lietuva per savaitę gavo antrą SGD krovinį iš Rusijos
  Pjauna Rusijos SGD šaką: valdžia stumia Lietuvą į energetinę aklavietę
  Ekspertas: vargu, ar verslas klausys Lietuvos valdžios pareiškimų apie Rusijos SGD
  Tegai:
  Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD terminalas

  Svarbiausios temos