10:00 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  "Klaipėdos naftos" duomenimis, laivas atgabeno 138 tūkstančius kubinių metrų degalų, gavėjas neįvardijamas

  VILNIUS, lapkričio 5 — Sputnik. Į Lietuvą atkeliavo dar viena Norvegijos suskystintų gamtinių dujų (SGD) partija, praneša Marinetraffic.com.

  "Arctic Voyager" tanklaivis išplaukė iš Norvegijos Melkojos uosto spalio 26 dieną, 07:28 vietos laiku, ir antradienį pasiekė Klaipėdos uostą 08:44 Lietuvos laiku.

  Anot Klaipėdos SGD terminalo operatoriaus "Klaipėdos nafta", laivas turėtų tiekti 138 tūkstančius kubinių metrų suskystintų dujų.

  Gavėjas nenurodytas.

  Terminalo paslaugomis daugiausia naudojasi Lietuvos energijos ir gamtinių dujų tiekimo įmonė "Ignitis", Jonavos cheminių trąšų gamykla "Achema" ir žaliavų prekybos įmonė "Imlitex", taip pat kartą Estijos koncernas "Eesti Energia".

  Anksčiau "Sputnik Lietuva" rašė, kad penktuoju Klaipėdos SGD terminalo vartotoju taps Estijos energetikos bendrovė "Elenger". Pirmasis Estijos įmonei užsakytas degalų krovinys Klaipėdą pasieks lapkričio antroje pusėje.

  2014 metais Klaipėdoje pradėjo veikti SGD terminalas. Lietuvos valdžia teigia, kad jis leidžia Lietuvai atsikratyti Rusijos "Gazprom" "monopolio". Lietuva SGD laivą-saugyklą nuomojasi iš Norvegijos, ir kasmet "Klaipėdos nafta" už tai moka po 60 milijonų eurų. Praėjusią vasarą valdžia nusprendė išpirkti dujų saugyklą, teigdama, kad terminalas bus naudingas ateityje.

  Daugiausia SGD į Lietuvą atkeliauja iš Norvegijos ir iš Rusijos. Šalies valdžia atvirai nekalba apie sutartis su Rusijos "Novatek", tačiau toliau skelbia apie "energetinę nepriklausomybę".

  Lapkričio 4 dieną "Klaipėdos nafta" paskelbė, kad iki 2024 metų pabaigos išpirks SGD laivą–saugyklą, šiam tikslui įgyvendinti teks pasiskolinti iki 135,5 mln. eurų.

  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»
  © Sputnik
  Nuostabu šalia: «Independence» VS «Swinoujscie»

  Dar šia tema

  Lietuva gavo naują Norvegijos SGD krovinį
  Pjauna Rusijos SGD šaką: valdžia stumia Lietuvą į energetinę aklavietę
  Lietuva gavo trečią per mėnesį SGD krovinį iš Rusijos
  Tegai:
  Norvegija, Klaipėdos suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas, SGD

  Svarbiausios temos