11:16 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (432)
  58

  Politikai pabrėžė, kad projektas įgyvendinamas atsižvelgiant į Vokietijos ir Europos interesus, o atidėta vamzdyno eksploatavimo pradžia kelia grėsmę Vokietijos energijos tiekimui

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Partijos "Alternatyva Vokietijai" parlamentarai paragino Vokietijos vyriausybę apsaugoti Europos bendroves, dalyvaujančias "Nord Stream-2" projekte. Apie tai teigiama Bundestago tinklalapyje.

  Apeliaciniame skunde pabrėžiama, kad projektas yra "nepakeičiamas Vokietijos energijos tiekimo elementas", ir jį įgyvendinant atsižvelgiama į Vokietijos ir Europos interesus.

  Deputatai pažymėjo, kad delsimas pradėti eksploatuoti dujotiekį kelia grėsmę Vokietijos energijos tiekimui ir to reikėtų vengti.

  "Federalinė vyriausybė kartu su kitomis Europos šalimis turi paruošti priemones, kurios sankcijas padarys neveiksmingas", — sakoma pranešime.

  Politikas taip pat paragino Vokietijos valdžios institucijas rezervuoti lėšas iš Vokietijos plėtros banko, jei padidėtų dujotiekio statybos išlaidos.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas — 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą. Dujotiekis eis per teritorinius vandenis arba išskirtines Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos ekonomines zonas.

  Prieš projektą pasisako JAV ir Ukraina. Vašingtonas ketina skatinti Europos rinką pirkti JAV suskystintas dujas, o Kijevas nenori prarasti pajamų iš Rusijos dujų tranzito. Lietuva, Latvija ir Lenkija, kurios projektą laiko politizuotu, taip pat nepritaria dujotiekio tiesimui.

  Tarp tų, kurie palaiko "Nord Stream-2", yra Vokietija ir Austrija, suinteresuotos patikimu dujų tiekimu į Europą. Norvegija taip pat domisi sėkmingu projekto įgyvendinimu, nes vyriausybė valdo 30 procentų "Kvaerner", vieno iš statybos rangovų, akcijų.

  Rusija ne kartą ragino nevertinti dujotiekio kaip įtakos priemonės. Pasak Vladimiro Putino, Maskva projektą traktuoja tik kaip ekonominį.

  Politologas, Sibiro vadybos instituto Politikos ir tarptautinių ryšių fakulteto dekanas Sergejus Kozlovas pareiškė, kad Rusijos dujotiekio dujos yra išsigelbėjimas Europai. Jo manymu, JAV turėtų pripažinti, kad joms nepavyko sustabdyti dujotiekio tiesimo.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (432)

  Dar šia tema

  Ekspertas: Danija buvo paskutiniu uždelsimu "Nord Stream-2" statybose
  Greta Thunberg pažemino Britaniją ir padėjo Rusijai užsidirbti
  Ukraina įvardijo naują būdą užblokuoti "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Europa, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos