12:51 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  ES ir Baltarusijos partnerystės susitarimas bus pasirašytas tik tuo atveju, jei bus pasiektas susitarimas dėl Baltarusijos AE

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Europos kaimynystės politikos komisaras Johannesas Hahnas pareiškė, kad ES ir Baltarusijos partnerystės susitarimas bus pasirašytas tik tuo atveju, jei bus pasiektas susitarimas dėl Baltarusijos AE, praneša leidinys DW.

  Johannesas Hahnas pabrėžė šią sąlygą kalbėdamas vakar Briuselyje vykusiame Europos Parlamento užsienio reikalų komiteto posėdyje.

  Pagrindinė susitikimo tema buvo būsima Europos Sąjungos plėtra, tačiau Europos deputatai paklausė Hahno apie santykius su Baltarusija.

  "Mūsų tikslas yra pagaliau baigti darbą ties "Partnerystės prioritetais". Šiuo atveju rezultatas priklauso nuo to, ar rasime sprendimą dėl atominės elektrinės Astrave", — teigė Europos Komisijos narys.

  Šiuo metu Briuselis ir Minskas derasi dėl dokumento, pavadinto "Partnerystės prioritetai". Europos Sąjunga sako, kad šis susitarimas, skirtas sukurti naują sąveikos pagrindą, yra "naujo etapo" santykiuose su Baltarusija pradžia.

  Atominės elektrinės statyba Baltarusijoje kelia nepasitenkinimą Lietuvai, nes jėgainė yra už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Pirmąjį Astravo AE energijos bloką planuojama paleisti 2020 metais.

  Kitą savaitę įvyks pirmasis Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos vizitas ES šalyse. Lapkričio 12 dieną jis lankysis Austrijoje.

  Dar šia tema

  Ekonomistas: sankcijų atžvilgiu Astravo AE taps antruoju "Nord Stream-2"
  Nausėda ragina Suomiją bendradarbiauti dėl Astravo AE
  Lietuva prieš Astravo AE: kodėl Vilnius ieško sąjungininkų boikotui
  Tegai:
  partnerystė, ES, Baltarusija

  Svarbiausios temos