14:55 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Vilkikas, archyvinė nuotrauka

  Iš Lietuvos į Lenkiją pabėgo dešimtys transporto įmonių

  © CC0 / Pixabay
  Ekonomika
  Gauti trumpą nuorodą
  1456

  Lietuvos teisės aktai, taikomi transporto sektoriui, verčia šalies vežėjus perkelti verslą į užsienį

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. "Savesta Consulting" atstovai Vytautas Turekas ir Ignas Volbikas pareiškė, kad jų įmonė dėl vyriausybės siūlomų pakeitimų jau yra perkėlusi apie 60 transporto įmonių iš Lietuvos į Lenkiją. Tai jie pareiškė Seime surengtoje spaudos konferencijoje.

  Turekas akcentavo, kad Lenkijoje įsisteigimo sąnaudos yra ženkliai mažesnės, palyginti su Vokietija ar Olandija, o visiškai nauja įmonė turi šansus gauti finansavimą iš pat pradžių. Be to, Lenkijoje didelė ir konkurencinga draudimo rinka.

  Lietuvos laisvosios rinkos instituto vyriausioji ekspertė Ieva Valeškaitė teigė, kad dabar mokesčių pokyčiai taikomi tam tikriems sektoriams Lietuvoje.

  "Kriterijai, kurie yra pasirinkti, irgi labai įdomūs. Prekybos centrai tapo diskusijų objektu dėl didelių savo apyvartų. Bankai, primityviai įsivaizduojama, sėdi ant kažkokio pinigų kapšo ir tiesiog iš ten galima juos paimti. Logistikos sektorius tapo auka, nes Lietuvoje jis pakankamai neblogai veikia, yra konkurencingas europiniame kontekste, veikia pelningai. Iš esmės yra rengiami tokie sektoriniai įstatymų projektai, nutaikyti į tam tikras šakas ir ūkines veiklas", — sakė Valeškaitė.

  Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos "Linava" sekretorius transporto politikai Tomas Garuolis atkreipė dėmesį, kad mokestinių įmokų suma transporto įmonėms gali siekti apie milijoną eurų per metus.

  Anksčiau "Linava" susirūpino dėl vyriausybės sprendimo didinti šiuo metu galiojantį koeficientą nuo 1,3 iki 1,65 minimalaus atlyginimo. Šis koeficientas naudojamas apskaičiuojant viršutinę pajamų ribą, nuo kurios darbuotojui gali būti mokama neapmokestinama dienpinigių suma.

  Pasak asociacijos vadovo Romo Austinsko, toks sprendimas Vyriausybėje buvo priimtas neatsižvelgus į Naujųjų metų jau ir taip su minimalaus mėnesio atlygiu augsiančią mokestinę naštą vežėjams bei Europos Sąjungos priimamą "Mobilumo paketą". Jis taip pat pažymėjo, kad tokie sprendimai skatina vežėjus ieškoti alternatyvų: arba steigti dukterines įmones kaimyninėse šalyse, arba savo veiklą perkelti į kitas valstybes.

  Anksčiau vežėjai pareiškė, kad mokesčių pokyčiai Lietuvoje padarys sektorių nuostolingą, nes mokesčių našta taps didesnė nei pelnas.

  Tegai:
  Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos